4 zamienniki masła, które doskonale sprawdzą się w słodkich wypiekach

Często, z pozoru zdrowy przepis może okazać się bardzo kaloryczny. Warto zredukować jego wartość, stosując równie smaczne zamienniki.

1. Mus jabłkowy

fitness, dietafitness, dieta www.budsmagazine.com www.budsmagazine.com

Często stosuje się go jako zamiennik oleju. Jednak równie dobrze może być także stosowany jako zastępstwo masła. Doskonale sprawdza się w słodkich przepisach (np. chlebek bananowy). Zamień pół zapotrzebowania masła, na pół musu. Jeżeli chcesz uzyskać bardziej mokry wypiek, możesz nawet zamienić całość.

2. Awokado

fitness, dietafitness, dieta www.popsugar.com www.popsugar.com

Zamień pół zapotrzebowania masła, na pół z puree z awokado. Doskonale pasuje do wypieków z kaszą jaglaną i płatkami owsianymi. Pasuje do ciastek i szybkich deserów z wykorzystaniem gorzkiego kakao. Awokado jest pysznym zamiennikiem masła w muffinkach i wypiekach z dynią. Nie tylko obniża wartość kaloryczną, ale także dodaje puszystej i delikatniejszej konsystencji.

3. Jogurt grecki

fitness, dietafitness, dieta www.earthtimes.org www.earthtimes.org

W ulubionym przepisie na ciastka, zamień pół ilości masła, na pół jogurtu greckiego. Np. jeżeli potrzebujesz jednej szklanki masła, zamień je na pół szklanki masła i pół jogurtu. Tym samym zredukujesz kalorie. Jeżeli lubisz bardziej kremowy i delikatnijeszy smak, możesz dodać jeszcze więcej jogurtu. Jeżeli unikasz nabiału, możesz użyć także jogurtu sojowego.

4. Mus z suszonych śliwek

fitness, dietafitness, dieta www.momjunction.com www.momjunction.com

Doskonały zamiennik masła, często używany w przepisach dla dzieci. Dzięki niemu wypiek będzie mniej kaloryczny. Możemy całą ilość potrzebnego masła zamienić na mus ze śliwek. Możemy także użyć gotowego musu ze słoiczka z jedzeniem dla dzieci. Doskonale sprawdza się w przepisach z użyciem czekolady i cynamonu.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII - TUTAJ .

Więcej o:
Copyright © Agora SA