Krem z pomidorów - najzdrowsza zupa pod słońcem

Krem z pomidorów to wyśmienita zupa zarówno pod względem smaku, jak i właściwości zdrowotnych. Sprawdza się ona doskonale zwłaszcza w diecie aktywnych osób, które pragną zachować szczupłą sylwetkę. Zupa krem z pomidorów jest bowiem bardzo lekka, a zarazem - za sprawą sporej zawartości błonnika w pomidorach - zapewnia na długo uczucie sytości.

Zupa pomidorowa krem - jakie składniki zawiera?

Do przygotowania pysznej zupy krem z pomidorów nadają się wyłącznie bardzo dojrzałe warzywa sezonowe. Warto wybierać zwłaszcza pomidory z targu, gdzie często możemy dostać je prosto od lokalnych rolników. Tym samym nie będą one zawierały szkodliwych pestycydów czy innych środków chemicznych.

Zupa pomidorowa krem wymaga także dodania takich składników jak marchew, seler, pietruszka, czosnek, a opcjonalnie również papryka. Dodatkowo należy do smaku wsypać do zupy odrobinę zdrowej soli (morskiej lub himalajskiej), a także przyprawy ziołowe. Świetnie sprawdzają się pod tym względem świeże liście bazylii, które nadadzą zupie krem z pomidorów pikantnego posmaku.

Krem z pomidorów nie uda się również bez dodania odpowiedniego produktu do zabielania. W diecie sportowca nie powinno być jednak miejsca na tłustą i wysokokaloryczną śmietanę. Znacznie lepiej sprawdzi się jogurt naturalny lub grecki, które są bardzo lekkie i nie powodują ryzyka przybrania na wadze. Niskokaloryczne są także same pomidory, które w 100 gramach mają zaledwie około piętnastu kalorii.

Zupy, od których nie utyjesz [6 PRZEPISÓW]

Zupa z pomidorów dla pełni zdrowia

Spożywanie systematycznie zupy ze świeżych pomidorów pozwala zachować organizm w nieustannym zdrowiu, witalności oraz sprawności fizycznej. Wynika to przede wszystkim z tego, że pomidory zawierają bardzo duże ilości witaminy C , która wzmacnia odporność, a także rozszerza naczynia krwionośne poprawiając krążenie. Krem z pomidorów ma także w swoim składzie cenny kwas liponowy, którego rolą jest usprawnianie procesów metabolicznych organizmu. Dzięki temu spożywanie zupy pomidorowej przyczynia się do lepszego trawienia, a tym samym utrzymywania prawidłowej wagi ciała.

Zupa krem z pomidorów jest także pełna nieocenionych dla zdrowia antyoksydantów, które skutecznie neutralizują szkodliwy wpływ wolnych rodników. Tym samym jej uwzględnienie w swojej diecie pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania na różnego rodzaju choroby nowotworowe.

Warto wspomnieć również, że zupa pomidorowa może być bez obaw spożywana przez osoby cierpiące na cukrzycę, gdyż cechuje się bardzo niskim indeksem glikemicznym . Krem z pomidorów jest zarazem polecany kobietom ciężarnym oraz osobom o trwale obniżonym nastroju, ponieważ zawarte w niej warzywa stanowią cenne źródło kwasu foliowego. Pisząc o właściwościach pomidorów należy jeszcze wspomnieć o tym, że zawierają one witaminę A, B oraz E, a także ogromne ilości potasu i magnezu.

Zupa z pomidorów swoją piękną i intensywną barwę zawdzięcza natomiast substancji o nazwie cholina. Jest ona odpowiedzialna między innymi za prawidłową pracę mięśni, pozwalając utrzymywać odpowiednią masę mięśniową . Dlatego właśnie każdy sportowiec powinien dołączyć zupę pomidorową do codziennego jadłospisu.

Zasługą tego niezwykłego barwnika jest również pozytywny wpływ na sen, zapobieganie chorobom układu krwionośnego, a także poprawa procesów zapamiętywania i myślenia. Spożywanie zupy krem z pomidorów pozwala ponadto zapobiegać powstawaniu kamicy nerkowej. Zadbaj zatem o własne zdrowie już dziś i pokochaj dietetyczną zupę pomidorową!

Dietetyczne obiady dla osób uprawiających fitness

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.