Kwas chlorogenowy - najlepsza pomoc w odchudzaniu

Kwas chlorogenowy coraz częściej gości w menu osób, które pragną schudnąć. Ponieważ takich osób jest coraz więcej, w ostatnim czasie zrobiło się o nim niezwykle głośno. Tym bardziej, że związek ten został zbadany przez naukowców, którzy potwierdzili jego niezwykłe właściwości. W czym znajdziemy kwas chologenowy i dlaczego jest on tak skuteczny?

KWAS CHLOROGENOWY - OPINIE EKSPERTÓW

Kwas chlorogenowy to organiczny związek chemiczny, należący do grupy polifenoli . Badania naukowe udowadniają, że jest naturalnym przeciwutleniaczem, spowalniającym wydzielanie glukozy do układu krwionośnego. W związku z tym nie tylko chroni przed cukrzycą, ale również pozwala szybko pozbyć się zbędnych kilogramów .

Badania prowadzone były w różnych, niezależnych od siebie ośrodkach. Na Uniwersytecie Illinois w Chicago badano kwas chlorogenowy zawarty w śliwkach . Na Uniwersytecie w Scranton przez 22 tygodnie prowadzono zaś badania na ludziach otyłych, związane z wpływem na nich kwasu chlorogenowego zawartego w zielonej kawie. Na Uniwersytecie w Amsterdamie badano zaś jego wpływ na cukrzycę. Wszystkie potwierdziły niesamowite, zdrowotne właściwości kwasu chlorogenowego i jego pozytywne oddziaływanie na ludzki organizm.

Superfoods. Regeneracja na talerzu

ZIELONA KAWA , ŚLIWKI, KARCZOCHY - W CZYM ODNAJDZIEMY KWAS CHLOROGENOWY?

Kwas chlorogenowy można znaleźć przede wszystkich w owocach kawy. Picie czarnej kawy dostarcza do organizmu od 0,5 do 1 grama tego związku. W kawie zielonej, czyli takiej, w której ziarna nie zostały poddane procesowi palenia, jest go jednak o wiele więcej.

Owoce głogu, karczochy, pokrzywa, owoce kakaowca, a także suszone śliwki - to inne rośliny, w których kwasu chlorogenowego znajdziemy pod dostatkiem. Podobnie w pomidorach, bakłażanach i truskawkach. W mniejszych ilościach znajduje się on także w bluszczu pospolitym.

CGA800 - CZYLI KWAS CHLOROGENOWY W TABLETKACH

Kwas chlorogenowy możemy przyjmować nie tylko w postaci roślinnej, ale również w postaci tabletek . Jego wysokie stężenie sprawia, że są one naprawdę skuteczne, a co za tym idzie - cieszą się dużą popularnością. Spożywający je ludzie podkreślają, że przy wyraźnej nadwadze efekty są widoczne bardzo szybko. Opakowanie tabletek starcza bowiem na 15 dni.

Skrót CGA oznacza właśnie kwas chlorogenowy - ester kwasu chinowego oraz kwasu kawowego. Producenci chwalą swoje wyroby, informując, że wspomniane tabletki złożone są tylko z naturalnych składników - zawierają ekstrakt z kawowca. Mogą być także łączone z innymi lekami - są bowiem bezpieczne dla ludzkiego organizmu i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Podobno świetne efekty można osiągnąć bez wspomagania odchudzania dietą i ćwiczeniami.

TABLETKI ODCHUDZAJĄCE Z KWASEM CHLOROGENOWYM - JAK DZIAŁAJĄ?

Czy to możliwe, że możemy jeść wszystko, na co mamy ochotę, nie uprawiać sportów i mimo wszystko chudnąć? Podobno dzięki właściwościom kwasu chlorogenowego jest to jak najbardziej możliwe. Oczywiście, właściwe odżywianie oraz ćwiczenia są dobre dla naszej kondycji i zdrowia - nie należy ich zatem zaniedbywać. Jednakże zaletą działania kwasu chlorogenowego jest przede wszystkim to, że zmniejsza wchłanianie cukru w organizmie człowieka - przyswajany jest on tylko w takich ilościach, które są potrzebne do jego właściwego funkcjonowania. Wszystkie nadwyżki glukozy są usuwane z naszego ciała. A więc nie mogą zamienić się w tłuszcz!

Kto zatem walczy z nadwagą, powinien zainteresować się kwasem chlorogenowym - pić zieloną kawę, traktować suszone śliwki jak przekąski lub kupić wspomniane tabletki CGA800, które pomogą mu schudnąć. Co dzięki temu zyskamy? Przyspieszoną przemianę materii, obniżenie poziomu cukru we krwi, a przy tym większą energię, przy jednocześnie mniejszej chęci podjadania. Warto!

Suszone owoce - zdrowa przekąska czy bomba kaloryczna?

Więcej o:
Copyright © Agora SA