Jabłka pomogą Ci schudnąć oraz uniknąć wielu chorób

Jabłka - jak głosi stare porzekadło - jedzone regularnie każdego dnia, trzymają nas z daleka od lekarzy. Jakie właściwości zdrowotne wykazują zatem te owoce i jaka jest ich rola w odchudzaniu?

Ile kalorii ma jabłko?

Często można spotkać się z chętnie powtarzanym mitem, który głosi, iż jabłko rzekomo tuczy. Okazuje się jednak, że jest to nieprawdą, gdyż jabłka kalorii mają zaledwie 52 na 100 gramów! W związku z tym mogą być one bez najmniejszych obaw spożywane przez osoby będące na  diecie redukującej masę ciała.

Owoce a kalorie: jabłka

Kiedy już wiemy, że jabłko kcal ma bardzo niewiele, możemy następnie opisać jego pozostałe właściwości wspomagające odchudzanie. Wiążą się one przede wszystkim z obecnością w tym pysznym owocu przyśpieszającego przemianę materii oraz poprawiającego pracę jelit błonnika .

Substancji tej znajduje się przy tym najwięcej w skórce jabłka oraz bezpośrednio pod nią, dlatego osoby biorące pod uwagę ile kalorii ma jabłko, powinny zjadać owoc ten koniecznie w całości! Pozwoli to jednocześnie zmniejszyć poczucie głodu, co przy odchudzaniu okazuje się nieocenione.

Ujemne kalorie: jedz i chudnij

Pełnia zdrowia dzięki jabłkom

Okazuje się jednak, że jedzeniem tych pysznych lokalnych owoców powinny się zainteresować nie tylko ludzie z nadwagą. Jabłka pozwalają bowiem zapobiec ryzyku rozwinięcia się niemal wszystkich chorób cywilizacyjnych. Wiąże się to między innymi z dużymi ilościami zawartej w nich witaminy C, wpływającej bardzo pozytywnie na budowanie odporności organizmu.

Ponadto jabłka są bardzo bogate w zapobiegające nowotworom flawonoidy, przeciwutleniacze oraz polifenole. Zarazem wykazują one właściwości obniżające poziom złego cholesterol, co pozwala znacząco zmniejszyć ryzyko miażdżycy.

Gdyby to jeszcze kogoś nie przekonało, należy wtedy wciąć dodatkowo pod uwagę możliwość obniżenia ciśnienia krwi dzięki jabłkom, oczyszczenia organizmu z toksyn, bakterii i pasożytów, a także zwalczenia wirusów oraz grzybów. Jabłka poza tym na tyle pozytywnie wpływają na pracę układu trawiennego, iż znacząco obniżają ryzyko zachorowania na nowotwory jelit.

Jabłko ma niewiele kalorii, a dodaje piękna!

Owoce jabłoni to ponadto wspaniały eliksir piękności. Przekonał się o tym każdy, kto chociażby raz wypróbował na własnej skórze właściwości octu jabłkowego . Może on z powodzeniem zastąpić naszpikowany chemią szampon, czyniąc włosy puszystymi, mocnymi, czystymi oraz nadając im wspaniały połysk. Jabłka wywierają zarazem pozytywny wpływ na wygląd skóry , dlatego wchodzą w skład maseczek, kremów oraz balsamów do twarzy.

Jeżeli zatem zależy Ci na zdrowiu i pięknym wyglądzie ciała, wówczas Twoja codzienna dieta powinna być bardzo bogata w świeże, sezonowe jabłka. Nie musisz się w żadnym stopniu obawiać o swoją wagę, gdyż po przeczytaniu artykułu już wiesz, ile kalorii ma jabłko.

Pamiętaj jednak koniecznie o tym, że owoce te zjadamy zawsze w całości ze skórką, ponieważ tylko to pozwoli zachować wszystkie ich drogocenne właściwości! Można również spożywać jabłka w postaci soków, dżemów, czy upiec pyszną i zdrową szarlotkę.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.