Zaoszczędź światu miliony butelek z SodaStream

SodaStream - innowacyjny ekspres do napojów gazowanych, który odpowiada za wznieconą już w 45 krajach bąbelkową rewolucję. Jest to urządzenie, dzięki któremu w kilka sekund możemy przygotować wodę gazowaną lub - w kolejnym kroku - napój smakowy.

W ciągu tych dwóch miesięcy Polacy na polskich plażach i w Tatrach turyści pozostawili ponad tonę śmieci, a na terenie całej Polski wyrzucili ok. 4583 ton plastikowych butelek. Co to oznacza dla naszego środowiska? Jedna plastikowa butelka ulega rozkładowi nawet przez 450 lat i podczas tego procesu wydziela związki metali ciężkich, toksycznych dla gleby. Rocznie wytwarzanych jest ok. 630 miliardów butelek i puszek Liczby te mówią same za siebie.

No dobrze - myślimy sobie - ale jak rozwiązać ten problem, skoro większość wód i gazowanych napojów znajdujemy w plastikowych butelkach. Mamy zrezygnować z ich kupowania? Powinniśmy pić je tylko i wyłącznie w domu? A może należałoby kompletnie wyeliminować gazowane napoje z naszego jadłospisu?

Do niedawna nie istniała alternatywa do napojów w plastikowych butelkach czy aluminiowych puszkach. Tę alternatywę daje SodaStream - innowacyjny ekspres do napojów gazowanych, który odpowiada za wznieconą już w 45 krajach bąbelkową rewolucję. Jest to urządzenie, dzięki któremu w kilka sekund możemy przygotować wodę gazowaną lub - w kolejnym kroku - napój smakowy. Dzieje się to za pomocą zawartego w napoju dwutlenku węgla.

SodaStream chroni ziemię

Z danych firmy wynika, że w 2013 roku - dzięki użytkownikom ekspresu SodaStream - sprzedanych zostało o 4,6 mld puszek napojów gazowanych mniej, niż w roku poprzednim. Jeden 60 litrowy nabój ekspresu SodaStream zastępuje około 60 litrowych butelek lub 170 aluminiowych puszek, zaś jedna butelka karbonizująca SodaStream może być używana przez

3 lata, po czym można ją poddać recyklingowi. W tym samym czasie przeciętna polska rodzina zużywa ponad 700 butelek PET lub jeszcze więcej puszek. Użytkowanie ekspresu do napojów gazowanych daje realne korzyści, które przekładają się na ochronę środowiska. Według SodaStream kluczem do bycia odpowiedzialnym i świadomym konsumentem jest stosowanie się do praktyki "precyklingu", którego istotą jest redukcja śmieci poprzez ograniczenie zużycia produktów nadmiernie generujących odpady.

Pod adresem www.sodastream.com znajduje się licznik, który unaocznia o ile mniej, w każdej minucie - dzięki użytkownikom ekspresu - produkuje się puszek i butelek PET.

Również w Polsce otwarte i przyjazne podejście do kwestii ochrony środowiska może sprawić, że staniemy się bardziej świadomymi konsumentami. Amerykańskie reduce, reuse, recycle stanie się polskim ograniczaj, oszczędzaj i odzyskuj. Dołącz do bąbelkowej rewolucji SodaStream i zaoszczędź światu miliony zalewających go puszek i butelek!

Tak, jak chcesz

SodaStream to nie tylko ekologia. Filozofia marki opiera się również na wygodzie i zdrowiu. Ekspres umożliwia w elastyczny sposób dopasowanie poziomu nagazowania wody do własnych preferencji. Dzięki temu możemy w bardziej komfortowy sposób zaspokoić pragnienie. SodaStream oferuje obecnie 10 syropów o smakach cieszących się w Polsce największą popularnością, m.in. cola, ice tea brzoskwiniowa, lemoniada czy pomarańcza, a pod koniec 2014 roku ich gama poszerzy się o nowe smaki. Mają one nawet o 2/3 mniej cukru niż większość dostępnych w sklepach napojów co sprawia, że te przygotowane za pomocą SodaStream nie są zwykłymi napojami - są dużo lepszym wyborem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.