Catering dietetyczny - udogodnienie czy kaprys? [RECENZJA]

Catering dietetyczny to duże ułatwienie dla osób odchudzających się albo chcących zdrowo jeść. Ma też jeden duży minus - cenę. Zdecydowałam się przetestować catering dietetyczny Dietbox.pl. Zobaczcie, jak oceniam tę dietę w pudełkach.

Catering dietetyczny - z nim zdrowe odżywianie jest łatwe!

Dieta w pudełkach to duże ułatwienie. Zwłaszcza dla kogoś, kto dużo pracuje i mało czasu spędza w domu. Zanim zaczynasz dietę ustalasz godzinę, o której pudełka mają być dostarczone i adres, pod którym mają czekać. Ja dostawałam posiłki do pracy. Codziennie (oprócz weekendów - wtedy chciałam "odpocząć" od diety i wypróbować nowy przepis czy składnik) czekała na mnie torba z posiłkami.

Dobranie diety do twojego celu jest proste. Zanim zdecydujesz się na dany rodzaj diety: odchudzanie, zdrowe odżywianie, dla sportowców, dla kobiet karmiących i w ciąży, indywidualna oraz dla chorych możesz skonsultować się z dietetykiem, który przeprowadzi wywiad. Zapyta podczas niego o to, jak odżywiasz się na co dzień, ile ważysz, czy regularnie ćwiczysz czy o to, jaki efekt chciałabyś osiągnąć (odchudzanie, przytycie czy może utrzymanie wagi). Moim celem było utrzymanie wagi, ruszam się 3, 4 razy w tygodniu, więc wybrałam dietę 1700 kalorii. Dietetyk pyta także o to, czego nie lubimy jeść (ja wskazałam wieprzowinę i podroby), czy jesteśmy na coś uczuleni.

Największa zaleta to to, że nie musisz myśleć o tym, czy twoja dieta jest odpowiednio zbilansowana. Nigdy nie przywiązywałam wagi do tego, czy moje posiłki mają odpowiednią kaloryczność, czy są w nich białka, węglowodany i tłuszcze we właściwych proporcjach, czy dostarczają wszystkich witamin i mikroelementów, których potrzebuję. O tym wszystkim pomyślał dietetyk, który ułożył jadłospis diety w pudełkach.

dietbox

Z cateringiem się nie znudzisz

Podoba mi się też różnorodność posiłków. Na co dzień jem zazwyczaj to samo. Na śniadanie owsianka lub 2 kanapki na ciemnym pieczywie. Obiad to kawałek mięsa z kaszą i warzywami. Kolacja: makaron ze szpinakiem. Dzięki DietBox.pl codziennie jadłam coś innego. Do tego, każdy tydzień był inspirowany kuchnią innego regionu (zdążyłam przetestować tydzień włoski, meksykański, chiński i polski). Niektóre z posiłków były pyszne: polenta z sosem z jagód, jogurt z owocami goji, lasagne szpinakowa. Inne trochę niestandardowe posmakowałyby komuś, kto lubi eksperymenty. Mówię np. o tortilli z czekoladą i fasolą czy gulaszu z dzika.

Dieta w pudełkach uczy dobrych nawyków

Czego nauczyła mnie dieta? Po pierwsze: zmieniłam godziny posiłków. Wcześniej jadłam zdrowo, ale tak naprawdę - przez cały dzień. Nieuregulowane posiłki sprawiały, że często odczuwałam głód i podjadałam owoce, orzechy, chrupkie pieczywo, często także coś słodkiego. Dzięki Dietbox.pl nauczyłam się jeść co 3, 4 godziny, a dzięki temu nie mam zachcianek między posiłkami. Po drugie: jem więcej warzyw i mniej mięsa! Warzywa były obecne w każdym posiłku z Dietbox. Po trzecie: eksperymentowanie. Nabrałam ochoty na włączanie do jadłospisu nowych produktów, dodawanie pestek dyni, słonecznika, jagód goji. Dlatego uważam, że warto przetestować catering dietetyczny chociaż przez miesiąc, żeby spojrzeć z nowej perspektywy na swoją dietę.

DietBox.pl to firma założona przez parę dietetyków - Annę i Krzysztofa Wojdata. Oprócz cateringu dietetycznego, DietBox dostarcza posiłki dla około 630 dzieci w szkołach i przedszkolach oraz prowadzi trzy stołówki szkolne dla około 1100 dzieci.

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.