Ćwiczę przynajmniej 3 razy w tygodniu plus 2 razy biegam ok. 3 do 5 kilometrów. Nigdy nie miałam nadwagi, ale szczypiorem też nie byłam. Mam 167cm wzrostu, 56 kilogramów, 64 w tali, 88 biust, 90 biodra/pupa, 50 udo i uwaga uwaga 39-40 łydka, wygląda to okropnie. Proszę napisz co mają robić dziewczyny w przypadku takich dysproporcji i wielkich łydek. Informacji w internecie mnóstwo ale wszystkie sprzeczne ze sobą. Jaki trening sprawia, że nam rosną łydki? Czy to jakiś typ ćwiczeń czy po prostu geny? Co robić, żeby wyszczuplić łydki?
Jeśli twoje łydki są ponadprzeciętnie duże, wina może leżeć w uwarunkowaniach genetycznych. Nie oznacza to jednak, że nie możesz nic z tym stanem zrobić. Zastanów się, czy twoje łydki są większe, ponieważ odkłada się w nich nadmiar tłuszczu, czy są one zbudowane głównie z tkanki mięśniowej. Jeśli widzisz nadmiar tłuszczu, wina może leżeć po stronie nieracjonalnej diety. W drugim przypadku skup się także na dobraniu treningu adekwatnego do twojej budowy. Biegi są doskonałym sposobem na wyszczuplenie łydek, zwróć jednak uwagę na to jak biegasz - dla Ciebie wskazane są dystanse długie, a intensywność umiarkowana. Pływaj, ćwicz, ile lubisz, ale nie stosuj treningu bardzo intensywnego, stawiaj na jego długotrwałość. Rozciągaj się, mięśnie rozciągnięte są smuklejsze.
Witam! Mam 17 lat i sporo schudłam (nie oszukujmy się - w bardzo niezdrowy sposób, ale aktualnie jem bardzo zdrowo i dużo). W wakacje miałam dużo czasu i co drugi dzień biegałam 30 minut, bo bałam się, że jeśli przestanę się ruszać zacznę tyć. Teraz zaczął się rok szkolny i razem z nim uciekł mój zapał. Nie mam ochoty ćwiczyć, ale by utrzymać to, co wypracowałam jestem w stanie zmusić się do wysiłku. Chciałabym wiedzieć, ile powinnam biegać jeśli chcę przyspieszyć swój metabolizm? Lepiej jeśli będę biegać 30 minut wieczorem, co drugi dzień, czy codziennie 15 minut?
Organizm zaczyna spalać tłuszcz dopiero po ok. 20 minutach wysiłku o umiarkowanej intensywności, dlatego lepiej, abyś biegała dłużej niż 15 minut, o które pytałaś. Proponuje również zaopatrzenie się w pulsometr i bieganie tak, aby twoje tętno wynosiło 60-70% tętna maksymalnego (HRmax). Wzór na jego obliczenie to HRmax = 220 - wiek. Poprzez utrzymanie go w tym przedziale zmuszasz organizm do zużywania zgromadzonego przez niego tłuszczu.
Materiały partnerów
zobacz buty i sprzęt do biegania