5 przykazań dla odchudzających się - zdradza trener

Nie masz czasu na chodzenie codziennie na siłownię, stosowanie drakońskich diet i uważanie na to, co codziennie jesz? Trener personalny - Michał Gronowski (trener-personalny.pl) opracował kilka prostych zasad, które pomogą zrzucić zbędną tkankę tłuszczową.

1. Zjedz porządne śniadanie

Śniadanie powinno być twoim największym posiłkiem. Nawet, gdy nie masz na nie czasu, postaraj się wstać odrobinę wcześniej, by zjeść zbilansowany posiłek. Jeśli zjesz rano śniadanie, podkręcisz metabolizm i uruchomisz czynności trawienne, a dzięki temu wszystko co zjesz w ciągu dnia będzie trawione szybciej.

Szybka kawa z rana nie wpływa dobrze na twoją figurę, ale gdy dodasz do niej obfity posiłek, efekty możesz zauważyć już po kilku tygodniach. Będzie to nie tylko lepsza figura, ale także dużo lepsze samopoczucie i energia do podejmowania codziennych wysiłków.

Co robić przez cały dzień, żeby schudnąć [GODZINA PO GODZINIE]

2. Jedz 5-6 razy dziennie

Jeśli dotychczas cały dzień wytrzymywałeś na kawie i prawie całe dzienne zapotrzebowanie kaloryczne spożywasz na wieczór, twój organizm się do tego przyzwyczaił i magazynował energię na zapas, by przetrwać tak długi czas bez jedzenia. A zapasową tkanką jest właśnie tkanka tłuszczowa! Jeśli rozkładasz całodzienne zapotrzebowanie kaloryczne na kilka mniejszych posiłków, rozkręcasz tym metabolizm i nasycasz tym samym głód. Organizm trawi momentalnie ten mniejszy regularny posiłek. Nieważne jak duży będzie twój posiłek, wystarczy, że będziesz jadła go około 20 minut, by nasycić mózg i znajdujący się w nim ośrodek głodu.

3. Spalaj tłuszcz, trawiąc

Zjadaj codziennie przynajmniej około 1,5 grama białka na kilogram masy ciała, ale tej, którą chciałbyś osiągnąć, a nie tej, którą masz. Jeżeli dostarczysz trochę węglowodanów w posiłku, a nie dostarczysz tłuszczu, organizm będzie czerpał energię na trawienie właśnie z pokładów tłuszczy w twoim ciele. Wyeliminowanie nasyconych, zwierzęcych i twardych tłuszczy i zastąpienie ich zdrowymi, wielonienasyconymi przyśpieszy odchudzanie. Dlatego spożywaj tłuszcze, zawierające kwasy tłuszczowe omega 3 zawarte w rybach, owocach morza i kwas gamma-linoleowy znajdujący się w pestkach dyni, oleju lnianym, czy oleju z wiesiołka.

Jak zgubić brzuch. Radzą lekarz, dietetyczka i trenerka

4. Pij zieloną herbatę

To wpłynie pozytywnie na metabolizm. W porównaniu do zwykłej herbaty, zielona zawiera więcej aktywnych enzymów. Woda, którą zalewasz herbatę powinna mieć około 80 stopni Celsjusza, więc po zagotowaniu odczekaj około 4 minut. Nie wyrzucaj fusów, gdyż napar z drugiego parzenia dobrze stymuluje procesy trawienne.

5. Zrób bilans

Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, więcej się ruszaj. Musisz dostarczać mniej kalorii dziennie, niż twój organizm potrzebuje, ale im większe masz zapotrzebowanie na kalorie, tym więcej możesz jeść, zachowując wciąż ujemny bilans kaloryczny. Na początku spróbuj zastąpić jazdę samochodem częstszymi spacerami, unikaj windy, chodź schodami. Podejmując się aktywności fizycznej pamiętaj, że im więcej masz mięśni, tym większe jest twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Nie bój się zatem lekkiego rozrostu muskulatury, bo zapewni ci ona szybsze spalanie pokarmu i kalorii oraz jędrną sylwetkę niezależnie od płci.

Artykuł pochodzi ze strony: www.trener-personalny.pl

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.