Jedz ile chcesz. Pigułka odejmie 500 kalorii dziennie!

Nowy Rok właśnie się zaczął. Ilu z nas postanowiło sobie wreszcie zrzucić zbędny balast lub wziąć się w garść i pozostać aktywnym przez cały rok? Regularne treningi, zdrowa dieta, a tu pojawia się pokusa: kolejna odchudzająca pigułka, która tym razem ma zdziałać cuda

Dołącz do nas na Facebooku

Czy przez specyfik, który właśnie wszedł na rynek w Wielkiej Brytanii, ciężej nam będzie się oprzeć pokusie i sięgnąć po czekoladę czy torcik czekoladowy do kawy? To się okaże. Producenci obiecują wiele. Podobno najnowsza pigułka sprawi, że bez wyrzeczeń zmienisz rozmiar na mniejszy o dwa numery w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Do tego specyfik nie jest drogi (2 funty czyli blisko 10 złotych) i nie ma żadnych skutków ubocznych - podaje Daily Mail. Dla nas jednak to brzmi jak kolejna bajka dla tych, którzy mają noworoczne postanowienia.

Na czym polega jej cudowne działanie?

Eksperci twierdzą, że jeśli będziemy zażywać 2 pigułki trzy razy dziennie, to możemy obniżyć ilość spożytych w ciągu dnia kalorii aż o 500. Ochotnicy, na których przeprowadzono testy, stracili 1.5kg w stosunku do każdego 0.5kg utraconego przez osoby, które nie przyjmowały żadnych suplementów.

XLS-Medical Fat Binder - bo tak nazywa się magiczna pigułka - to w większości błonnik pobrany z suszonych liści kaktusa. Jej działanie polega na tym, że zawiązuje tłuszcz, dzięki czemu nie może on zostać wchłonięty. W ten sposób zapobiegamy gromadzeniu się jego nadmiaru i odkładaniu w postaci tkanki tłuszczowej. Kolejną zaletą pigułki jest poczucie sytości, które daje zawarta w niej spora ilość błonnika. Dzięki temu rzadziej się myśli o podjadaniu czy sięganiu po wysokokaloryczne potrawy.

Niepotrzebna recepta

Pigułki są dostępne dla każdego, kto ma ukończone 18 lat. Nie potrzebna jest recepta, wystarczy pójść do apteki i zapłacić ok. 25 funtów (ponad 100 złotych) za opakowanie, które wystarczy nam na 10 dni. Brytyjczycy wierzą, że XLS-Medical Fat Binder to idealne rozwiązanie na problem otyłości w ich kraju. My jednak namawiamy do tego, by trzymać się noworocznych postanowień i walczyć z nadwagą na siłowni, biegając w parku oraz patrząc na to, co i w jakiej ilości nakładamy na talerz. Powodzenia!

Zobacz także: Ile "light" jest w produktach "light"? Czy rzeczywiście pomogą Ci schudnąć?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.