Kawa smakowa może tuczyć bardziej niż podwójny cheeseburger!

Trzymasz się swojej diety, patrzysz na to, co jesz i wciąż nie możesz uzyskać upragnionego kształtu? Zwracaj uwagę także na to, co pijesz. Smakowe kawy, które nęcą nas zimowymi wariantami typu: Pierniczkowa czy Toffee, mają więcej tłuszczu i cukru niż podwójny cheeseburger - podaje Daily Mail.

Kawa. Zielona, ziarnista, rozpuszczalna- 21 faktów, których o niej nie wiesz

Zależy Ci na tym, by przed Sylwestrem ładnie wyrzeźbić plecy i ramiona do wieczorowej kreacji? Wystrzegaj się nie tylko ciastek, ale także kaw smakowych serwowanych w kawiarniach. Sieci takie jak: Starbucks, Coffee Heaven czy Costa w swojej ofercie mają zimowe specjały, które zawierają więcej kalorii niż podwójny cheeseburger.

W Wielkiej Brytanii zimą najpopularniejsza stała się eggnog latte, czyli ta z ajerkoniakiem, która zawiera 24 g tłuszów nasyconych, czyli więcej niż dzienna dawka zalecana dla kobiet przez brytyjską Narodową Służbę Zdrowia (NHS). Jeśli zaś chodzi o cukier zawarty w syropie, to jest to ok. 74 g co oznacza aż 18 łyżeczek! W tym wypadku zalecana dzienna dawka, której nie powinniśmy przekraczać, również nie została potraktowana na serio. NHS zaznacza, że nie powinno to być więcej niż 60g cukru, zatem jedna kawa może nam zaserwować nawet o 20 proc. więcej!

I jeszcze jedno: duża kawa tego typu jak eggnog to 579 kalorii! Czy nie lepiej byłoby zjeść obiad? Dla porównania dodamy, że podwójny Cheeseburger kupiony w McDonald's ma o 140 kalorii mniej (ok. 440kcal) - co jednak nie oznacza, że namawiamy na drugi wariant.

Kawa gotowana, zielona, bulletproof coffee... czyli kawy do zadań specjalnych [PRZEPISY]

Starbucks w Polsce na szczęście nie ma w swojej ofercie eggnog latte ale Latte Pierniczkowa, Biała Mocha z Żurawiną czy Toffee Nut Latte z pewnością nie mają dużo mniej tłuszczu czy cukru. Inna znana sieć - Coffe Heaven - w tym roku namawia nas do wypicia Chocolate Gingerbread Latte, Toffeenut Latte i Blackberry Chocolate Latte. Podobne warianty przetestowano w Wielkiej Brytanii. Jaki był wynik badań?

Gorąca czekolada Black Forest oferowana przez sieć Costa zawiera 26g tłuszczu, 60g cukru i w sumie 548 kalorii.  I podobnie wygląda sytuacja z innymi napojami gorącymi lub mrożonymi, do których dodawane są ogromne ilości syropu, mleko słabej jakości oraz bita śmietana.

Nie oznacza to, że nie warto spotkać się z koleżanką na kawie w zimowe popołudnie. Postaw na zielona herbatę, espresso lub zwykłą latte, która nie będzie niczym ulepszona.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.