Produkty, których warto unikać - cz.2.

Zgrabne nogi, jędrne pośladki i płaski brzuch - aktywny tryb życia pomoże nam osiągnąć ten cel. Jednak bez zdrowej diety może być ciężko...

Dołącz do nas na Facebooku

Schudnąć to jedno, jednak utrzymać zgrabną sylwetkę przez wiele lat to już zupełnie inna kwestia. Dlatego odradzamy diety cud, a namawiamy do zdrowego sposobu odżywiania. Pisaliśmy o tym, z których produktów dobrze byłoby zrezygnować , a dziś poszerzamy tę listę o kilka kolejnych.

Margaryna i produkty zastępujące masło

Myślisz, że masło jest niezdrowe? Tak, jeśli sięgasz po przetworzone produkty. Im bardziej naturalne, tym zdrowsze. Stare, dobre masło bez żadnych ulepszaczy, zawiera sporo wartości odżywczych i witamin. Nikt nie mówi, by używać go w dużych ilościach, ale kiedy wpadniesz na pomysł, by na śniadanie zjeść białkową jajecznicę (3 białka i jedno żółtko), zrób ją na maśle. Margarynę i inne produkty masłopodobne warto wykreślić z listy zakupów, ponieważ zawierają szkodliwe tłuszcze trans. Ciekawostka: Jeśli chcesz zjeść kanapkę, spróbuj użyć oliwy z oliwek zamiast masła, ponieważ w ten sposób obniżysz indeks glikemiczny posiłku, a zatem owa kromka stanie się mniej tucząca.

Wysokoprocentowe alkohole

Jak łatwo się domyślać, spożywanie alkoholu diecie nie sprzyja. A dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze: zawierają cukry proste. Po drugie: spożywane w większej ilości, zatruwają nasz organizm toksynami, a zatem hamują procesy spalania. Po trzecie: większość z nich podsyca nasz apetyt i sprawia, że podjadamy. Jeśli masz ochotę na odrobinę czegoś mocniejszego to staraj się sięgać po wino wytrawne, a zrezygnuj z kolorowych drinków.

Grillowanie

Mięso samo w sobie nie zaszkodzi sylwetce, wręcz przeciwnie - zawiera dużo białka, które pomoże spalić nam tłuszcz. Jednak podczas grillowania często sięgamy po mięso tłuste, w różnego rodzaju marynatach, podjadamy chleb, popijamy piwem. Jeśli grill to postaw na rybę, kurczaka i pyszne warzywa.

Witaminy w tabletkach i suplementy minerałowe

Domyślamy się, że przy dzisiejszym pędzie, ciężko jest tak dobrze przemyśleć dietę, by nie brakowało w niej żadnych witamin czy minerałów. Staraj się jednak korzystać jak najwięcej z naturalnych produktów, bo w tej formie są dużo bardziej przyswajalne. Oczywiście witaminy czy różnego rodzaju suplementy warto przyjmować nawet codziennie (przede wszystkim tłuszcze nienasycone Omega 3 i Omega 6), jednak jak sama nazwa wskazuje, potraktujmy je jedynie jako uzupełnienie właściwej diety.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.