Często trenujesz? Chroń włosy!

Po lecie nasze włosy i tak potrzebują odżywienia. Jesień to dobry czas, by o nich pomyśleć, zanim zaczniesz je chować pod czapką. Jeśli często trenujesz i pocisz się, zapewne myjesz głowę jeszcze częściej niż twoi znajomi. Warto pomyśleć o dodatkowej ochronie.

Dołącz do nas na Facebooku

Żeby włosy były zdrowe i lśniące, musisz prowadzić zdrowy tryb życia. Odpowiednia dieta, sen i witaminy to podstawa. Jednak możesz też dodać do tego kilka trików, które skutecznie poprawią kondycję twoich włosów. O poradę zapytaliśmy stylistkę fryzur Gabrielę.

Podczas ulubionego serialu...

Jeśli jesteś osobą aktywną, pewnie masz niewiele czasu na to, żeby przesiadywać przed telewizorem. Jeśli jednak w weekend znajdziesz czas na to, żeby usiąść z książką przy herbacie czy obejrzeć film, mamy świetny pomysł.

- Polecam nakładanie specjalnie do tego przystosowanego olejku do włosów lub silnego serum przynajmniej raz w tygodniu na jakieś 2 godziny. można to zrobić np. podczas robienia porządków, malowania paznokci czy oglądania telewizji - radzi Gabi, właścicielka "Hair and Make Up by Gabrielle"

Gorąca rada

Jeśli ran na jakiś czas, lubisz po treningu zajrzeć do sauny i się zrelaksować, spróbuj połączyć przyjemne z pożytecznym.

- Grube nałożenie odżywki na włosy przed pójściem do sauny to świetne rozwiązanie. Wówczas ma ona czas na to, żeby wniknąć głębiej w strukturę włosa, a temperatura intensyfikuje i przyspiesza działanie. Możesz też nałożyć odżywkę na włosy przed wykonywaniem ćwiczeń i związać je w kucyk - radzi fryzjerka.

Koński ogon

Lubisz związywać włosy i masz wrażenie, że to zdrowsza praktyka niż codziennie męczeni ich modelowaniem na szczotkę, prostowanie i pryskanie różnego rodzaju utrwalaczami? W pewnym sensie tak. Ale gumka również niszczy włosy.

- Częste związywanie włosów w kucyk będzie powodowało wycieranie ich w tym miejscu, a z czasem nawet łamanie. Można temu w pewnym stopniu zapobiec używając gumek z warstwą ochronną, a nie zwykłych recepturek, co niestety często się zdarza - mówi Gabriela.

Codzienna pielęgnacja

Oprócz stosowania naszych porad, liczy się jednak to, co robisz z włosami na co dzień. Pamiętaj o tym, że szampon, szamponowi nie równy i warto wybrać kosmetyki do pielęgnacji włosów tak, aby pasowały do naszych potrzeb i trybu życia:

- Jeśli jesteś osobą aktywną i często myjesz głowę, pamiętaj o tym, aby używać delikatnych szamponów i jak najczęściej odżywiać włosy - mówi fryzjerka.

A my przypominamy, żeby unikać suszarki i prostownicy, kiedy tylko możesz. W te dni, kiedy masz czas, pozwól włosom, by wyschły naturalnie. Chociaż raz na jakiś czas.

Więcej o:
Copyright © Agora SA