"Spalacze" tłuszczu a depresja

Zastanawiasz się czy sięgnąć po suplementy, żeby szybciej zobaczyć efekty treningu? Boisz się jednak, że mogą być niebezpieczne dla zdrowia i niekorzystnie wpływać na twoje samopoczucie? Zanim sięgniesz po "spalacze", posłuchaj rad specjalistów.

Dołącz do nas na Facebooku

Leszek Pyrka - trener osobisty i sprzedawca suplementów

Jako sprzedawca suplementów i trener wielokrotnie spotykałem się z desperacją ludzi, chcących jak najszybciej schudnąć. Gdy zwracają się do mnie z prośbą o pomoc, pomagam jak mogę, więc czasem sięgam po spalacze. Sprawa nie jest taka prosta, bo każdy człowiek jest zupełnie inny, podobnie jak każdy spalacz. Jak dobrać ten właściwy? Przede wszystkim odpadają termogeniki (spalacze podnoszące termogenezę ciała). Wtedy jesteśmy skazani na preparaty ziołowe które nie uzależniają, ani nie psują układu nerwowego lecz nie są takie szybkie i tak mocno wspomagające trening. Tremogeniki z kolei,bo to o nich mowa w przypadku depresji czy innych problemów zdrowotnych - można stosować, ale z umiarem. Moje zdanie jest takie, że wszystko jest dla ludzi, ale po to są trenerzy czy dobrzy sprzedawcy w sklepach z suplementami, żeby doradzić jaki preparat dobrać do odpowiedniego sportu, wagi i stopnia wytrenowania. Moim klientom te preparaty bardzo pomagają. Dlaczego? Dlatego, że to ja im mówię, jak je brać. Faktem jednak jest, że przedawkowane, brane nieumiejętnie, czy po prostu "nieprzepalane" na treningach są złem. Powodują różnego rodzaju reakcje: od drżenia rąk, poprzez stany lękowe, aż do depresyjnych (przy nałogowym, długim braniu). Podsumowując: jestem zwolennikiem brania tego typu środków, ale tylko, gdy doradzi specjalista który konkretnie kupić i jak go zażywać.

Michał Ficoń - trener osobisty

Jako trener czasami sam je stosuję, ale jedynie przed wysiłkiem fizycznym. Po co po nie ięgam? Odczuwam silniejszą motywację do pracy, lekką euforię i spalam wszystko na treningu. Czasami czuję delikatne "zejście" po zajęciach, ale to się zdarza bardzo sporadycznie, ponieważ sięgam po produkty z najwyższej półki. Nie chodzi mi jedynie o stan gorączkowy mojego organizmu. Dziewczyny, które prowadzę, często stosują taką suplementację, jednak nad wszystkim czuwam i sprawdzam, jak się czują po zażyciu produktu. Nie wszyscy mogą z nich korzystać i każdy jest inny, inaczej reaguje na dany produkt. Na pewno jest to skuteczny środek w walce z tłuszczem i cellulitem. Niestety znam przypadki, kiedy osoby chcące szybko pozbyć się kilogramów, nadużywają środków i wtedy pojawia się osłabienie, skrajne wyczerpanie organizmu,a nawet depresja spowodowana niedoborem witamin i minerałów, które zostały dosłownie wypłukane razem z wodą z organizmu. Wówczas spada spada odporność i dużo łatwiej jest nam się rozchorować czy po prostu złapać jakąś bakterię. Jeśli zaczniemy czuć się nieco słabiej, jak najszybciej należy odstawić środek i uzupełnić witaminy, minerały, jednym słowem wszystko jest dla ludzi rozsądnych.

Szukasz idealnego treningu rozwijającego wszystkie partie ciała?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.