Owsianka to śniadanie idealne

Boisz się węglowodanów? Jeśli masz je pod kontrolą, nic ci nie grozi. Najlepiej sięgaj po nie rano, ponieważ dostarczą ci energii na cały dzień. Nasza propozycja na dziś? Owsianka! Nie lubisz? Masz złe wspomnienia? Czas zapomnieć o mlecznej papce i przygotować coś naprawdę dobrego!

Dołącz do nas na Facebooku

Zamiast wykrzywiać się na wspomnienie mlecznej zupy z dzieciństwa, przygotuj coś naprawdę dobrego. W tej chwili wybór płatków owsianych jest ogromny: razowe, orkiszowe. Kupuj tylko naturalne mieszanki bez dodatku cukru i konserwantów. Gotuj je chwilę w niewielkiej ilości wody lub mleka, a uzyskasz smaczne, gęste śniadanie, które na długo cię nasyci.

- Płatki owsiane zawierają dużą ilość węglowodanów złożonych, co jest idealnym paliwem dla naszego organizmu rano. Jedząc owsiankę jako pierwszy posiłek podkręcamy nasz metabolizm, co nie tylko powoduje że szybciej się budzimy i mamy więcej energii do działania, ale również wszystkie reakcje zachodzące w naszym organizmie (np. trawienie) zachodzą szybciej i sprawniej - mówi trener personalny Paweł Gościcki.

Co konkretnie da nam takie śniadanie?

- Pokarm nam nie zalega w żołądku, szybko się trawi i nie odkłada w postaci tkanki tłuszczowej. A, że płatki owsiane głównie jemy z mlekiem lub jogurtem, to dostarczamy również białka, więc pełnowartościowy i zdrowy posiłek z rana mamy gotowy - mówi Paweł Gościcki.

Wciąż nie jesteście przekonani? Dodajcie do miseczki świeże owoce (najlepiej: borówki, pokrojone jabłko lub maliny) albo posypcie całość ulubionymi orzechami!

Nie wiesz, jak przy pomocy diety zgubić boczki? Zobacz!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.