Wstawaj wcześniej, a będziesz chudszy i szczęśliwszy!

Nienawidzisz porannego budzika? Na sama myśl o wczesnej pobudce masz gęsią skórkę? Mamy argument, który może sprawić, że zmienisz swoje nastawienie. Najnowsze badania pokazują, że ci, którzy budzą się wcześniej są zdrowsi, chudsi i bardziej radośni od leni, długo wylegujących się w łóżku. Kto ma najgorsze wyniki? Nocne marki, które zrobią wszystko, byleby tylko się nie położyć.

Dołącz do nas na Facebooku

Specjaliści z Uniwersytetu Roehampton przebadali 1,100 osób (kobiet i mężczyzn) pod kątem ich nawyków jeśli chodzi o sen. 13% w tygodniu wstaje przed 7. rano, a w weekend nie ma zwyczaju wylegiwania się w łóżku. 6% to nocne marki, które późno się kładą, a wstają tuż przed 9 rano. W soboty i niedziele najchętniej nie wychodzą z łóżka. Największą grupę (81%) stanowią osoby, który mieszczą się gdzieś pomiędzy - podaje Daily Mail.

Korzyści bycia rannym ptaszkiem:

Co pokazały szczegółowe badania przeprowadzone na każdej z tych grup? Okazuje się, że ci, którzy wstają przed 7. rano mają dużo mniejsze szanse na depresję, rzadziej też odczuwają niepokój.

Ranne ptaszki, również chętniej sięgają po obfite śniadanie, co syci z samego rana i pomaga zachować zgrabną sylwetkę.

- Jeśli jesteś nocnym markiem, nie musi to oznaczać, że będziesz miał duże problemy ze zdrowiem, jednak da się zauważyć różnicę - podkreśla Dr Jörge Huber, jedna z osób przeprowadzająca badania.

To co? Próbujemy zaczynać dzień wcześniej?

Nie wiesz, jak przy pomocy diety zgubić tłuszczyk? Zobacz!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.