Palisz? To może spowalniać Twoją akcję w sypialni...

Od jakiegoś czasu próbujesz zerwać z nałogiem, ale średnio Ci to wychodzi? Twoje argumenty to: zdrowie, uroda, pieniądze. Nie działa? Dorzucimy jeszcze jeden: większa radość z seksu. Jeśli to nie pomaga, to czujemy się bezradni...

Dołącz do nas na Facebooku

Tak, wiemy, że hasło "amerykańscy naukowcy" zamiast wzbudzać refleks, śmieszy. Jednak na Uniwersytecie w Austin (Texas) przeprowadzono badania, które udowodniły interesującą tezę: Ci, którzy odstawili "dymka" odczuwają silniejsze podniecenie seksualne - pisze brytyjska gazeta Daily Mail. Brzmi ciekawie.

Póki co, badania zostały przeprowadzone jedynie na mężczyznach. Autorami testu są Chrisopher Harte z VA Boston Healthcare System oraz Cindy Meston ze wspomnianego University of Texas. Obserwowano grupę 65 mężczyzn, którzy nie skarżyli się na żadne problemy ze zdrowiem, nie mieli też problemów z potencją. Zapisano ich na 8-tygodniowy program, którego celem była walka z nałogiem.

Porno eksperyment

Zanim mężczyźni rzucili palenie, zostali zamknięci w specjalnym laboratorium, gdzie pokazano im filmy dla dorosłych. Kontrolowano ich samopoczucie, stan podniecenia, pobrano różnego rodzaju pomiary. Sprawdzono również ich stan zdrowia jeśli chodzi o funkcje seksualne.

Pod koniec badania okazało się, że 20 mężczyzn nie zapaliło papierosa przynajmniej przez ostatni tydzień, natomiast 45 poddało się i nie zerwało z nałogiem. Test w laboratorium został przeprowadzony po raz kolejny. Co się okazało? Ci, którym udało się rzucić palenie byli bardziej podnieceni od swoich kolegów. Pomiary różniły się także od tych, które pobrano w momencie, gdy jeszcze nie rozstawali się z papierosem. Kolejną różnicą był czas: ci o silnej woli podniecili się szybciej.

Czy poprawiło to jakoś ich życia seksualnego? Jak na razie nie zauważyli poprawy. Naukowcy twierdza jednak, że to zbyt krótki czas, by odnotowywać tak wyraźne postępy. Są prawie pewni, że już wkrótce różnicę da się odczuć również w sypialni, nie tylko w laboratorium.

Młodzi myślą, że mają czas

Badanie to przeprowadzono między innymi z myślą o młodych mężczyznach. To im najbardziej brakuje motywacji do walki z nałogiem. - Myślą, że mają jeszcze czas na rzucenie palenia - mówi Christopher Harte z VA Boston Healthcare System.

Poprzednie badania udowodniły, że długoterminowe palenie papierosów znacznie zwiększa szansę na impotencję. Jednak wszystko to, co "straszy" konsekwencjami w dalekiej przyszłości, bywa nie skuteczne dla młodych. Jest szansa, że najnowsze odkrycie przyczyni się do mody na życie bez papierosa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.