Randka z truskawkami

Za chwilę weekend, planujesz jakąś randkę? Jeśli nie, to my gorąco zachęcamy. Może wspólny trening, sauna, a później uczta w domu? Na deser warto się nakarmić truskawkami...

Dołącz do nas na Facebooku

To słodkie owoce, które jednak mają stosunkowo niski indeks glikemiczny (40) w porównaniu do arbuza  (75), ananasa (59) czy bananów (59, a nawet 75 w przypadku tych dojrzałych).Nie wiesz z czym je jeść? Podpowiemy.

- Tak naprawdę wszystko to, co jest poniżej 60, 65 będzie w porządku - mówi trener osobisty Michał Ficoń. - Oczywiście działa tutaj zasada im mniej, tym lepiej.

Szampańska noc?

Tak, tak. Wiemy, że nic nie brzmi lepiej niż truskawki z szampanem. No może jeszcze kawior, który z kolei warto byłoby polecić ze względu na tłuszcze nienasycone. Ale powróćmy do truskawek i zejdźmy na ziemię. Jeśli taka randka zdarza Ci się rzadko, to warto zaszaleć, ale musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że szampan to po pierwsze cukry, a po drugie: alkohol hamuje procesy spalania.

Czekoladowe fondue?

O! To brzmi genialnie! Leniwi przetestowali Nutellę - twierdzą, że wcale nie jest gorsza. Tylko co z treningami i dietą? Warto to wszystko zaprzepaścić? Jeśli wieczór zapomnienia przydarzy Ci się raz w tygodniu, tragedii nie będzie. Ci, którzy wyeliminowali ze swojego menu węglowodany wręcz na nowo pobudzą swój metabolizm takim jednorazowym strzałem. Ale pamiętaj: liczy się umiar i szczerość z samym sobą. Ty wiesz najlepiej jak często zdarzają Ci się chwile zapomnienia.

Jogurt zamiast wanilii

Pod tym wariantem podpisuje się nasza redakcja. Zaopatrz się w jogurt naturalny o normalnej zawartości tłuszczu (wybierz ten, który lubisz najbardziej). Włóż na dłużej do lodówki, by był naprawdę chłodny. Teraz wszystko zależy od Ciebie. Możesz przyrządzić gotowy deser albo maczać truskawki niczym w słodkim, waniliowym sosie. Zaufaj nam, smak wcale nie będzie dużo gorszy a samopoczucie sto razy lepsze. W końcu truskawki same w sobie sa bardzo słodkie, nie mówiąc już o Twojej drugiej połowie. A co za dużo, to niezdrowo...

Bawcie się dobrze!

Nie wiesz, jak zgubić tłuszczyk? Oto kilka pomysłów na dietę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.