Nabiał pomoże ci spalić tłuszcz!

O tym, że sam trening nie wystarczy, by wyrzeźbić seksowny brzuch, nikogo nie trzeba przekonywać. Liczy się też dieta. Najważniejsze zasady to: dużo białka i jak najmniej węglowodanów, szczególnie cukrów. Nowe badania pokazują, że nabiał też może odegrać znaczącą rolę!

Dołącz do nas na Facebooku

- Moich klientów namawiam na to, by jedli jak najwięcej białka pochodzenia zwierzęcego: ryby, owoce morza, mięso, drób w połączeniu z warzywami, szczególnie z zieleniną: szpinak, brokuły - mówi Greg Smith z londyńskiej siłowni Gymbox. Jego podopiecznymi są  ludzie, którzy dbają o zdrowie, ale także modele i modelki. - Trenuję ludzi, którzy chcą stopniowo zmienić swoje ciało i styl życia oraz tych, którzy mają kilka tygodni na to, by się wyrzeźbić - dodaje.

Do tej pory, w diecie polecanej przez większość trenerów z Wielkiej Brytanii czy USA, nabiał nie zajmował kluczowego miejsca. Pojawiał się wręcz w małych ilościach, ponieważ zawartość białka w jogurcie naturalnym czy twarogu nie jest aż tak wysoka jak np.: w rybach czy mięsie. Do tego w produktach mlecznych pojawia się tłuszcz i cukier. Najnowsze badania przynoszą jednak dobre wieści dla miłośników nabiału: dieta bogata w produkty mleczne może pomóc w pozbyciu się tłuszczu, w szczególności tego w okolic brzucha - pisze brytyjska gazeta Mail.

Przeprowadzono specjalne badania na otyłych kobietach przed menopauzą. Podzielono je na trzy grupy ze względu na dietę: nisko, średnio i wysokonabiałową. Dodatkowo wszystkie panie były bardzo aktywne fizycznie: 5 razy w tygodniu trening aerobowy i 2 razy w tygodniu intensywny trening siłowy. Po czterech miesiącach okazało się, że grupa, której dieta była najbogatsza w nabiał, straciła najwięcej tłuszczu (procentowo) w całym ciele. W okolicach brzucha efekty były najbardziej widoczne. Zauważono również, że - ze względu na białko zawarte w nabiale - zwiększyła się masa mięśniowa. Warto dodać, że dieta wszystkich kobiet zakładała bardzo niską zawartość węglowodanów.

Nie wiesz, jak zgubić tłuszczyk? Oto kilka pomysłów na dietę anytłuszczową.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.