Przyspiesz i spalaj szybciej - na 5 sposobów

Oto 5 prostych patentów, które pozwolą ci zwiększyć intensywność wysiłku - a w efekcie szybciej chudnąć i szybciej wzmacniać mięśnie.

Regularny trening siłowy wzmacnia mięśnie, co skutecznie zwiększa tempo metabolizmu - na długo po zakończeniu sesji ćwiczeń. To tzw. efekt after burn, który pozwala spalić dodatkowo do 150 kcal w ciągu 48 godzin po treningu. Można wzmocnić ten efekt i spalać jeszcze więcej! W tym celu:

1. Zwolnij Przedłuż czas tzw. ekscentrycznego skurczu mięśni - faza opuszczania ciężaru lub powrotu do pozycji wyjściowej - a ich siła wzrośnie 2 razy szybciej. Np. podnoś ciężar licząc do 2, a opuszczaj go licząc do 4-5; rób przysiad licząc do 4-5, a prostuj kolana licząc do 2.

2. Napinaj Podczas każdego ćwiczenia rób od 5 do 10 krótkich pulsujących ruchów w momencie największego napięcia mięśni, np. kiedy robiąc przysiady gdy masz najbardziej ugięte kolana. To sprawi, że siła ćwiczonych mięśni wzrośnie nawet o 50 proc. szybciej.

3. Dźwigaj Zwiększ obciążenie, tak by możliwe było wykonanie nie więcej niż 5-6 powtórzeń w serii. Dzięki temu liczba kalorii spalonych w ramach potreningowego efektu after burn zwiększy się dwukrotnie.

4. Ciągnij Ćwicząc z hantlami używaj jednocześnie elastycznej taśmy lub tubingu. To pozwala przyspieszyć efekty treningu siłowego nawet trzykrotnie!

5. Nie stój

Trening obwodowy jest zdolny przyspieszyć metabolizm nawet na 16 godzin po jego zakończeniu. Skomponujesz "obwody", jeśli między seriami tego samego ćwiczenia oraz między poszczególnymi ćwiczeniami będziesz szybko biegać w miejscu albo w szybkim tempie robić pajacyki lub unosić przed sobą ugięte kolana.

Dołącz do nas na Facebooku Ćwicz lepiej, spalaj szybciej - z pomocą eksperta

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.