Kobiety od seksu wolą... internet

Wbrew powszechnej opinii, to kobiety, a nie mężczyźni, są większymi pasjonatami internetu i technicznych gadżetów. Jak wykazały badania prowadzone przez amerykańską korporację NBC Universal, internet znajduje się na liście trzech rzeczy, bez których kobiety nie mogłyby wytrzymać miesiąca. Nie ma na niej seksu...

Zarówno mężczyźni jak i kobiety zgadzają się, że internet i sen to dwie rzeczy, bez których nie można by wytrzymać miesiąca. Ale jeżeli chodzi o trzecią pozycję na liście, większość kobiet uważa, że nie wytrzymałoby bez prysznica, zaś mężczyźni jako trzecią rzecz wybierają zdecydowanie seks.

Badania wykonała amerykańska korporacja medialna NBC Universal na grupie kobiet w wieku od 18 do 54 lat, a jego wyniki ogłosiła w stacji NBC oraz w notce prasowej za pośrednictwem Media Market Journal.

Myślę, więc rządzę - Supermózg.pl. Polub nas na Facebooku!

Aż 75 procent uczestniczek badania nie zgodziło się z opinią, że mężczyźni lepiej od kobiet poruszają się w świecie nowinek technicznych. Według wyliczeń NBCU, 54 procent kobiet, w porównaniu do 47 procent mężczyzn, posiada własnego smartfona. Więcej kobiet korzysta także z gier przeznaczonych na komórkę. Takie aplikacje ma w swoich telefonach zainstalowane 75 procent kobiet, przy "tylko" 67 procentach mężczyzn. Kobiety, spędzają także więcej czasu niż mężczyźni na przeglądanie Internetu. Średnio zajmuje im to ponad 3 godziny dziennie.

Kobiety mają również zwykle więcej znajomych w serwisach społecznościowych i częściej sprawdzają swoje profile - bo aż cztery lub więcej razy dziennie, podczas gdy mężczyznom wystarczą dwie, trzy wizyty. Kobiety częściej niż mężczyźni korzystają także z zakupów przez internet.

Wyniki uzyskane przez NBCU potwierdzają wcześniejsze badania przeprowadzone w 2008 przez Harris Interactive na zlecenie firmy Intel. Wówczas badano stopień przywiązania dorosłych użytkowników do internetu na grupie 2119 respondentów. Jak się okazało, 49 procent kobiet w wieku od 18 do 34 lat zadeklarowało, że wytrzymałoby dwa tygodnie bez seksu, ale bez internetu już nie.

Seks okazał się być wówczas także mniej potrzebny niż inne zdobycze techniki, jak telefon komórkowy czy klimatyzacja samochodowa latem.

Czytaj także:

Rodzice "szpiegują" na Facebooku

Komputery będą nam czytać w myślach?

Jak ukraść samochód przy pomocy mp3

Sprawdź: - Byłeś świadkiem wypadku i nie wiedziałeś jak zareagować? Dowiedz się, jak szybko i skutecznie udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. - Szukasz profesjonalnego szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej? Sprawdź, jak szybko i skutecznie możesz się nauczyć ratować ludzkie życie!
Bez czego nie wytrzymasz dwóch tygodni?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.