Konsekwencja - jedyny klucz do sukcesu

Konsekwencja to warunek osiągnięcia sukcesu absolutnie w każdej dziedzinie sportowej, także wtedy, kiedy chcemy stracić kilka zbędnych kilogramów. Właśnie o konsekwencję czasami jest najtrudniej.

Nawet najbardziej zdeterminowane osoby mają czasami kłopot z konsekwencją. Każdemu zdarzają się momenty, w których brakuje motywacji i determinacji do działania. Każda przerwa wiąże się jednak z ryzykiem tego, że będzie coraz trudniej.

Konsekwencja jest niezbędna każdemu, kto chce schudnąć. Udowadniają to badania ekspertów z Lawrence Berkeley National Laboratory - multidyscyplinarnego laboratorium naukowego znajdującego się na terenie Uniwersytetu Kalifornijskiego (opublikowane w serwisie geniusbeauty.com). Badacze doszli do wniosku, że jeśli mamy zaczynać ćwiczenia po to, by zaraz robić sobie dłuższą przerwę, to lepiej nie zaczynać ich wcale! W dodatku osoby, które wykonują nieregularne ćwiczenia fizyczne z długimi przerwami pomiędzy treningami, przybierają na wadze szybciej niż osoby , które nawet nie zaczęły ćwiczyć. Badania dowiodły, że w ten sposób trudniej jest schudnąć. Naukowcy twierdzą, że aktywnym fizycznie należy być przez cały rok i unikać sezonowej przerwy.

Aby uzyskiwać korzyści z aktywności fizycznej, należy opracować plan treningowy, którego trzeba się trzymać. Oczywiście wprowadzanie zmian i drobnych modyfikacji jest jak najbardziej wskazane. Najważniejsze jest opracowanie planu działania. Nawet najbardziej zapracowane osoby znajdą czas na trening, jeśli mają wyznaczony rytm dnia. Kiedy ćwiczenia wejdą w nawyk, znacznie łatwiej będzie organizować sobie czas, bo niewiele spraw będzie ważniejszych od wyznaczonej pory na ćwiczenia. Najważniejsza jest odpowiednia organizacja czasu.

Istotne znaczenie związane z regularnością treningów ma również ćwiczenie pamięci, mięśni, psychiki, siły woli, wytrwałości. Nie zawsze jest to kwestia osobowości. Pewne rzeczy możemy sobie wypracować. Trening jest skuteczny tylko wtedy, gdy człowiek jest świadomy swoich możliwości i skrupulatnie podnosi sobie poprzeczkę.

Sukces opiera się na ciężkiej pracy, spójności działań, determinacji, ale i całych pokładach cierpliwości. Kiedy wszystkie te elementy scali konsekwencja, dotarcie do celu będzie tylko kwestią czasu, a radość z własnych, małych i dużych osiągnięć ogromna.

Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: