Nie ćwicz przed telewizorem

Oglądanie telewizji podczas ćwiczeń, nie jest najlepszym pomysłem. I wcale nie chodzi o brak możliwości skupienia się na serialu. Wręcz przeciwnie - to trening jest mniej efektywny.

Nie jest to zapewne dobra informacja dla wszystkich tych (a dobrze wiemy, że jest ich niemało), którzy kupili rowerek stacjonarny lub inny tego typu sprzęt, by podczas oglądania swego ulubionego programu, filmu, czy serialu móc jednocześnie aktywnie i skutecznie spalać zbędną tkankę tłuszczową. Również na wielu siłowniach naprzeciwko bieżni, rowerków, maszyn eliptycznych (czyli jednym słowem urządzeń służących do spalania "kalorii" i treningu kardio, a nie do budowania masy mięśniowej) są na ścianach telewizory. Niestety oglądanie telewizji podczas ćwiczeń osłabia efektywność treningu.

Wiele osób powie, że skupienie uwagi na filmie pozwoli im dłużej ćwiczyć. Oczywiście, to dla nas pewnego rodzaju ułatwienie, bo wydaje się nam, że łączymy przyjemne z pożytecznym. Warto jednak zdać sobie sprawę, że ćwiczenie przed telewizorem nie zastąpi porządnego treningu kardio, podczas którego efektywnie spala się tkankę tłuszczową. Telewizja zupełnie niepotrzebnie rozprasza uwagę i energię, którą można spożytkować znacznie lepiej, skupiając się na właściwym działaniu.

Ćwiczenie przed telewizorem, kiedy większa część naszej uwagi koncentruje się na ekranie sprawia, że ćwiczymy na "pół gwizdka", a to nie to samo, co uczciwy trening podczas którego odczuwamy autentyczne zmęczenie. Większość kobiet, która w swoim mieszkaniu ma rowerek stojący naprzeciwko telewizora doskonale wie o czym mowa. Jest to niestety oszukiwanie samego siebie, a może bardziej pozbycie się wyrzutów sumienia spowodowanych brakiem chęci do regularnych ćwiczeń na siłowni i sali gimnastycznej. W takich przypadkach rowerek chyba bardziej ma zasygnalizować otoczeniu, że przyłączyliśmy się do miłośników aktywnego trybu życia. A może chcemy w ten sposób uciszyć własne sumienie i udowodnić sobie, że coś jednak robimy dla zdrowia i figury? Jedno jest pewne - trening przed telewizorem, choć jest lepszy niż siedzenie przed telewizorem w fotelu, nie przyniesie zadowalających skutków, albo sprawi, że trzeba będzie na nie czekać bardzo długo.

Podsumowując:  Chcesz schudnąć, spalić zbędną tkankę tłuszczową i skupić się na treningu - trenuj i włóż w tę czynność całą swoją uwagę i energię bez żadnych dróg na skróty.

Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.