Jak wyszczuplić biodra?

Jeśli uważasz, że masz zbyt szerokie biodra i chciałabyś zrzucić parę centymetrów, przede wszystkim musisz zdać sobie sprawę, że nie ma na to jednej, szybkiej metody.

Wiele zależy od twojego ciała: jeśli szerokie biodra są w twoim przypadku wynikiem budowy miednicy, to niestety, ćwiczenia nie pomogą. Jednak jeżeli zbyt szerokie biodra są wynikiem nagromadzenia tkanki tłuszczowej, masz szansę na poprawienie swojej sylwetki. Aby tego dokonać musisz uzbroić się w cierpliwość.

Nie ma jednego, skutecznego ćwiczenia, dzięki któremu schudniesz. To, o czym musisz pamiętać, to systematyczność. Jeśli tylko raz na jakiś czas przypomnisz sobie o tym, żeby wykonać parę skłonów albo pójść pobiegać, nie osiągniesz upragnionego efektu. Konsekwencja w treningach to podstawa. Musisz też zacząć zwracać szczególną uwagę na to, co jesz. Zapomnij o fast foodach i o przypadkowych przekąskach w ciągu dnia - dobierz dietę odpowiednią dla siebie, a najlepiej skonsultuj się w tej sprawie ze specjalistą, który ci w tym pomoże. Następnie możesz zacząć myśleć o codziennych treningach. Żeby zrzucić tłuszcz z bioder, powinnaś stosować ćwiczenia na ogólną utratę wagi. Od ciebie zależy, co wybierzesz. Może to być jogging lub regularne, długie spacery. Możesz też zacząć chodzić na siłownię i tam wykonywać ćwiczenia na dolne partie ciała. Przydatny będzie też aerobik, jazda na łyżwach lub na rowerze. Lecz jeśli zależy ci na ćwiczeniach, które możesz wykonywać w domu, możesz wypróbować kilka z poniższych.

1. Przysiady - jedno z najpopularniejszych ćwiczeń. Możesz wykonywać je w podstawowej formie, bądź nieco urozmaicić trening, np. wykonując przysiady hinduskie, które mniej obciążają stawy, za to skuteczniej poprawiają ogólną kondycję.

2. Ćwiczenie z poduszką - usiądź na krześle, z nogami opartymi na podłodze i kolanami ugiętymi pod kątem 90 stopni. Umieść poduszkę między udami i ściśnij jak najmocniej możesz. Wytrzymaj tak 60 sekund.

3. Ćwiczenie z dłońmi - podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu, usiądź na krześle, nogi oprzyj na podłodze. Umieść dłonie na zewnętrznej stronie kolan. Spróbuj teraz rozewrzeć kolana, tak, jakbyś chciała odepchnąć ręce, jednocześnie dłońmi napieraj na kolana w przeciwną stronę. Wytrzymaj tak 60 sekund. Pamiętaj, by w tym czasie nie wstrzymywać oddechu.

4. Siedzący mostek - usiądź na krześle tak samo, jak przy poprzednich ćwiczeniach. Oprzyj się dłońmi o boki krzesła. Teraz unieś biodra, jednocześnie wydychając powietrze. Przenieś ciężar ciała na stopy i dłonie. Unoś biodra, aż twoja sylwetka przybierze kształt mostka. Wytrzymaj w tej pozycji tak długo, jak możesz. Oddychaj głęboko.

Powyższe ćwiczenia pozwolą ujędrnić okolice bioder i ud, ale nie spalą nagromadzonego na nich tłuszczu. Do tego celu lepiej nadają się ćwiczenia kardio, o których pisaliśmy w pierwszej części tekstu. W domowych warunkach sprawdzą się skoki na skakance, aerobik (możesz skorzystać z płyt DVD), ćwiczenia na rowerku stacjonarnym, stepperze. Możesz też iść na jogging, rower, rolki. Możliwości masz wiele. Pamiętaj tylko, że szybciej spalisz tłuszcz, ćwicząc intensywnie (i dość krótko).

O sukcesie zadecyduje twoja determinacja. Nie pomoże sama dieta, nie pomogą też same ćwiczenia. Jednak jeśli połączysz te dwa elementy i nie zapomnisz o systematyczności w ich stosowaniu, na pewno uda ci się osiągnąć cel!

Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.