Sztuka motywacji

Twoje własne przyzwyczajenia kształtują twoje ciało i życie. Pamiętaj jednak, że to ty wpływasz na własne przyzwyczajenia...

Oto trzy sposoby na kształtowanie silnej woli. Może dzięki nim zdołasz odmienić w swoim życiu to, czego pragniesz (dietę, tryb życia, figurę).

1. Bądź ze sobą szczery Wieczorne podjadanie, spędzanie czasu przed telewizorem, zarywanie nocy przy grach komputerowych to fatalny sposób na szczupłą figurę i dobre samopoczucie. Dlatego zastanów się, które z twoich przyzwyczajeń ci nie służą, albo stoją na drodze do celu. Podejmując niemal każdą decyzję, zastanawiaj się, czy to co zamierzasz robić, jest dla ciebie dobre. I bądź ze sobą szczery!

2. Zapomnij o wymówkach "Jest za późno, jestem zbyt zmęczony". To najczęstsze wymówki, którymi uspokajamy własne sumienie, gdy postanawiamy zrezygnować z treningu albo przygotowania sobie zdrowego posiłku. Naucz się odróżniać wymówki od realnych przeszkód, które uniemożliwiają wykonanie jakiegoś zadania. Ktoś kiedyś powiedział, że marzenia spełniają się, gdy znikają wymówki i miał rację.

3. Nigdy nie myśl "nigdy" Gdy często myślisz o tym, czego nigdy nie osiągniesz - nigdy nie schudnę, nigdy nie będę dobrze grać w tenisa, itp. - programujesz się na porażkę. Im więcej spraw o jakich myślisz: "nigdy się to nie uda" tym większa twoja frustracja i niechęć do działania. Zacznij myśleć pozytywnie. Mów sobie "mogę", "nauczę się", "uda mi się", "zrobię to". Naprawdę zasługujesz na swoje marzenia (te realne, rzecz jasna) i na lepsze życie. Uwierz w siebie i zacznij działać.

Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.