Ciekawostka: DNA goryli jest w 97-98% identyczne z ludzkim, co wskazuje na bardzo bliskie pokrewieństwo ewolucyjne goryli z Homo sapiens. Jedynie szympansy są bliżej spokrewnione z człowiekiem. Goryl jest w stanie podnieść ciężar o masie 980 kg.
Trening a la goryl nie wymaga żadnego sprzętu. Wygląda dość zaskakująco, ale może przynieść doskonałe efekty nie tylko początkującym amatorom fitnessu. Wzmacnia mięśnie całego ciała, także mięśnie tułowia odpowiedzialne za utrzymywanie wciągniętego brzucha. Poprawia też koordynację ruchową i pobudza krążenie krwi.
Dziewczyna na filmie ćwiczy w szybkim tempie i warto do takiego dążyć. Jednak nie każdy od razu zdoła jej dorównać... Powodzenia!
1. Skradanie się pantery Ćwiczenie wzmacnia ręce, nogi, tułów Dwa kroki w przód i dwa w tył to jedno powtórzenie. Wykonaj ich 10. Zrób w sumie 3 serie.
2. Obroty z uginaniem rąk i nóg Ćwiczenie wzmacnia ramiona, nogi, tułów Ugięcie łokci w pozycji tyłem i ugięcie kolan w pozycji przodem to jedno powtórzenie. Wykonaj ich 10. Po pięciu powtórzeniach, zacznij się obracać w przeciwną stronę. Zrób w sumie 3 serie.
3. Podpór z oderwaniem nóg od podłoża Ćwiczenie wzmacnia obręcz barkową i mięśnie tułowia Wykonaj 10 powtórzeń. Zrób w sumie 2 serie.
4. Przeskoki w podporze Ćwiczenie wzmacnia obręcz barkową i mięśnie tułowia Wykonaj 10 powtórzeń. Jedno powtórzenie to przeskok w prawo i w lewo. Zrób w sumie 3 serie.
5. Wędrówka na krzyż Ćwiczenie wzmacnia obręcz barkową i mięśnie tułowia, rozciąga mięśnie nóg cztery kroki w prawi o cztery w lewo to jedno powtórzenie. Wykonaj 10 powtórzeń. Zrób w sumie 2 serie.
Można wszystkie serie każdego ćwiczenia wykonać jedną po drugiej, odpoczywając między nimi minutę, albo najpierw wykonać po jednej serii każdego ćwiczenia bez przerw między nimi i całość powtórzyć jeszcze dwa razy. Ta druga propozycja sprawia, że trening staje się intensywniejszy i nabiera więcej cech treningu kardio.