Tysiąc kcal na godzinę!

Spinning jest wciąż jedną z najbardziej rozwijających się form fitness zarówno na świecie, jak i w naszym kraju. Zajęcia te zyskały rzeszę zwolenników, nie tylko dlatego, że systematyczny trening daje lepsze efekty niż zwykła jazda na rowerze, ale również dlatego, że to świetna zabawa i zastrzyk pozytywnej energii.

Spinning jest nietypowym rodzajem zajęć fitness. Prawidłowo przeprowadzony trening składa się z rozgrzewki, właściwego treningu i stretchingu. Rower oparty jest na stabilnym stelażu. Podczas treningu można kontrolować poziom wysiłku. Spinning nie jest bardzo wymagającą formą wysiłku. Na treningi może się zdecydować każdy, niezależnie od tego ile ma lat i jak bardzo jest wysportowany. Jest bezpieczną formą ruchu ale jednocześnie niezwykle intensywną. Ćwiczenia poprawiają wydolność serca i układu krążenia bez zbędnego obciążania stawów i więzadeł. Dobrą stroną spinningu jest to, że trening dopasować można do indywidualnych potrzeb i możliwości trenującego. Szybkość jazdy, obciążenie, czy czas trwania wysiłku można regulować według własnych celów. Jednej osobie może zależeć bardziej na spaleniu tkanki tłuszczowej, inna chce zwrócić większą uwagę na aktywną pracę mięśni. Instruktor podczas zajęć podpowiada jak ćwiczyć. Niezależnie od naszych oczekiwań, korzyści wynikających z uprawiania spinningu jest więcej: - poprawia się wytrzymałość, - zwiększa wydolność układu krążenia, a co za tym idzie spada ryzyko choroby wieńcowej, - polepsza się ogólna kondycja, - tkanka tłuszczowa ulega redukcji, - wzmacnia się układ kostny. Podczas godzinnego treningu można spalić nawet do 1000 kcal! To właśnie dlatego systematyczne treningi pomagają uporać się ze zbędnymi kilogramami. Poza tym jazda na rowerze nie obciąża tak bardzo stawów, dlatego jest odpowiednia również dla osób otyłych. Istotne, by pamiętać o pulsometrach, ponieważ praca z nimi jest łatwiejsza i bardziej efektywna. Regularna jazda na rowerze spinningowym z pulsometrem, połączona z ograniczeniem spożycia kalorii, a także zmianą nawyków żywieniowych może okazać się prawdziwym przepisem na sukces.

Każda lekcje spinningu powinny kończyć się ćwiczeniami rozciągającymi. Dzięki temu podwyższone tętno po wysiłku unormuje się, a mięśnie zachowają elastyczność.

Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.