Cel: spalanie tłuszczu i ujędrnianie? Wystarczy jedno ćwiczenie!

Nie każdy ma tyle czasu, by wykonywać i ćwiczenia wzmacniające mięśnie i te, które skutecznie spalają tłuszcz. Jest na to sposób. Wystarczy zastosować jedno, specjalne ćwiczenie, określane numerem jeden wśród pogromców tłuszczu.

Dlaczego akurat to ćwiczenie spala tłuszcz i wzmacnia całe ciało? Ano dlatego, że w czasie jego wykonywania pracują niemal wszystkie mięśnie (górne i dolne partie ciała, tułów), a tętno wyraźnie wzrasta. Tego rodzaju trening pozwala spalać tłuszcz nie tylko w czasie samego wysiłku, ale także po jego zakończeniu, gdyż regenerujące się mięśnie zużywają więcej energii.

Ćwiczenie polega na wykonaniu sekwencji ruchów: Stań z hantlami (dobierz ich ciężar do swoich możliwości) z rozkroku na szerokość bioder. Ręce z obciążeniem trzymaj opuszczone przed sobą. Zrób ćwierćprzysiad z lekkim pochyleniem wyprostowanego tułowia do przodu. Jednym ruchem, prostując kolana i tułów, unieś hantle do barków. Natychmiast znowu lekko ugnij kolana, a zgięte łokcie trzymaj skierowane do przodu. Pracując także nogami, wypchnij hantle w górę i znowu lekko ugnij kolana. Powoli opuść hantle do barków, kierując zginające się łokcie do przodu. Zrób półprzysiad i wróć do pozycji wyjściowej. Powtarzaj do zmęczenia. Zrób przerwę (45-90 sekund) i całość powtórz jeszcze 1-2 razy.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.