Wyskokowe ćwiczenia

Ze skakanką powinny mieć do czynienia nie tylko dzieci! Sięgaj po nią i ty, jeśli dbasz o kondycję i zależy ci na spalaniu zbędnych kalorii.

Do zrobienia doskonałego treningu kardio wystarczy kawałek podłogi i skakanka. Rytmiczne podskoki poprawiają wytrzymałość, koordynację ruchową i zwinność, nie mówiąc już o spalaniu kalorii - osoba ważąca 65 kg może w ten sposób zużyć nawet 390 kcal w 30 minut!

Gdy na dworze jest ślisko, albo gdy szukasz pomysłu na odmianę w treningu, skoki przez skakankę będą idealne. Można skakać wolno, szybko, obiema nogami jednocześnie lub z nogi na nogę. Skakanką da się kręcić w przód i tył, trzymając ręce tradycyjnie lub krzyżując je przed sobą. Można skakać przez cały czas w tym samym tempie lub co chwilę zmieniać prędkość skoków. Dzięki tylu różnym możliwościom naprawdę trudno się nudzić.

W sklepach dostępne są skakanki zwykłe, z licznikiem spalonych kalorii lub wykonanych skoków. Nie ma znaczenia, którą z nich wybierzesz. Najważniejsze jest, aby długość skakanki dobrać do wzrostu. Gdy staniesz na środku linki, a rączki przyboru sięgną nie wyżej niż do twoich pach i nie niżej niż do mostka, masz w rękach skakankę o idealnej długości.

Więcej o: