Ćwiczenia dla duszy i ciała

Metoda Josepha Pilatesa ma blisko 80 lat i cieszy się niebywałą popularnością. Jej zaletą jest to, że gimnastykuje nie tylko ciało, ale i umysł.

Nazwa pilates pochodzi od twórcy tej metody - Josepha Pilatesa, który dzięki ćwiczeniom fizycznym z chorego na krzywicę i astmę dziecka, zmienił się w bardzo sprawnego i pięknie zbudowanego mężczyznę. Metamorfoza ta sprawiała, że zainteresował się wpływem ćwiczeń fizycznych na zdrowie i jakość życia człowieka. Opracował własną metodę, która za jego życia do dziś przynosi zwykłym ludziom. Jej największym atutem jest to, że idealnie trafia w potrzeby wielu ludzi, likwidując ich dolegliwości i poprawiając im samopoczucie.

Głównym celem ćwiczeń pilatesa jest poprawa postawy, obniżenie stresu i kształtowanie silnych i elastycznych mięśni. Ponieważ tułów stanowi centrum ciała, a jego mięśnie odgrywają kluczową rolę w utrzymywaniu prawidłowej postawy i zachowaniu zdrowia kręgosłupa, większość ćwiczeń nastawiona jest na wzmacnianie i naukę kontrolowania pracy mięśni właśnie tego rejonu ciała. Stąd mnóstwo ćwiczeń na mięśnie brzucha, pleców, okolicy bioder i barków. Wszystkie partie mięśni wzmacnia się równomiernie, co powoduje, że ciało odzyskuje ładny wygląd i sprawność, dzięki którym codziennie życie staje się bardziej satysfakcjonujące. W metodzie pilatesa najważniejsza jest jakość ruchu, a nie liczba powtórzeń. Dlatego po zajęciach, osoby ćwiczące czują się wypoczęte i pełne energii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.