Twerk. Na czym polega twerk dance? Zasady i nauka twerku. Jak nauczyć się twerkować?

Twerk to nic innego jak bardzo zmysłowy i seksowny taniec. Twerk dance w dużej mierze opiera się o efektownym postrząsaniu pośladkami. Jak nauczyć się twerkować? Jakie efekty przynosi taniec twerk?

Taniec twerk - co to?

Taniec nazywany twerkiem polega na bardzo seksownym potrząsaniu pośladkami w rytm muzyki. Wielu osobom kojarzy się z dancehallem – inny rodzaj tańca – jednak twerk można wpleść praktycznie w każdy gatunek tańca. Twerk bardzo angażuje do pracy pośladki i mięśnie ud. Tancerki więc są bardzo umięśnione, mają piękne sylwetki. Taniec twerk to więc doskonały pomysł, jeśli chcemy poprawić jędrność i wyrzeźbić te rejony naszego ciała.

Taniec twerk, mimo że nie jest nowym rodzajem tańca, popularność zyskał dopiero kilka lat temu. Wypromowały go w dużej mierze hip-hopowe teledyski. W tej chwili w każdej szkole tańca znajdziemy zajęcia z twerku. 

Twerk dance - zasady i efekty

Tak jak wspominaliśmy, twerkowanie polega na tym, aby dynamicznie i rytmicznie poruszać pośladkami. Żeby udało nam się opanować nawet podstawowe ruchy, musimy wzmocnić mięśnie. To bardzo męczący taniec. Tym bardziej warto sobie to uświadomić, kiedy oglądamy teledyski znanych piosenkarek i piosenkarzy, w których podziwiamy twerkujące dziewczyny.

Ale twerkować warto. Twerk dance przynosi spektakularne efekty. Silne nogi i jędrne pośladki to nie wszystko. Twerk dance pomoże nam też schudnąć, wyszczuplić talię, zmniejszyć obwód w biodrach. To także aktywna praca nad mocnym mięśniami brzucha. Spalamy także dużo kalorii podczas twerkowania, że efekty naprawdę nas zaskoczą!

Nauka twerku  

Jak nauczyć się twerkować? Jest kilka opcji. Oczywiście najskuteczniejszą i najbardziej efektywną nauką twerkowania będzie zapisanie się do profesjonalnej szkoły tańca i uczęszczanie na zajęcia z zawodowymi tancerzami. Nigdzie indziej tak dobrze nie opanujemy techniki twerkowania, jak właśnie na treningach z zawodowcami.

Jednak nauka twerku może odbywać się także w domowym zaciszu. Na początek warto wzmocnić mięśnie pośladków i nóg. Zanim przystąpisz do nauki twerku do swoich typowych treningów dołącz więcej ćwiczeń na te partie mięśni. Sprawdzą się przysiady, rowerek, bieganie.

Poniżej krok po kroku rozpisaliśmy naukę twerku. Spróbuj swoich sił i cieszą się jędrną oraz zgrabną pupą!

Nauka twerku - etap pierwszy

Zrób półprzysiad. Nogi rozstaw nieco szerzej niż szerokość barków. Mocno trzymaj je na podłoży. Pięty i palce przylegają do ziemi. Stopy ustaw na zewnątrz. Kolana nie wychodzą poza linię palców u stóp. Nie napinaj mięśni pośladków. Muszą być luźno, abyś można było nimi swobodnie poruszać. Napnij natomiast brzuch i wyprostuj plecy. Ręce ułóż na biodrach – tak będzie wygodniej, ale to nieobowiązkowe. Jeśli czujesz się stabilnie i pewnie w tej pozycji, przejdź do etapu drugiego.

Nauka twerku - etap drugi

Teraz przechodzimy już do twerkowania. Pośladki odchyl jak najdalej w tył. Pamiętaj, że nawet minimalny ruch na początek wystarczy. Z czasem, z kolejnymi treningami zauważysz progres. Możesz lekko pochylić ciało do przodu. To sprawi, że twerkowanie będzie jeszcze seksowniejsze.

Nauka twerku - etap trzeci

Znajdując się w pozycji z etapu drugiego, próbuj wykonywać ruchy w przód i w tył. Cała filozofia. Niby proste, a jednak trudne.

Nauka twerku - rozgrzewka

Aby wzmocnić miednicę i pośladki dołącz do treningu także ćwiczenia na miednicę. Wypchnij ją do przodu i wracaj do pozycji neutralnej, a potem do tyłu. Musisz ją „rozruszać”. Po solidnej rozgrzewce miednicy, twerkowanie będzie łatwiejsze. Dodatkowo możesz kręcić kółka pośladkami lub kręcić nimi „ósemki”. To także ćwiczenie idealne na przygotowanie ciała do twerku. Zakres ruchu z czasem się zwiększy. Ale oczywiście twerkowanie nie jest proste i nauka twerku zajmie ci naprawdę wiele treningów. Jesteśmy jednak pewni, na pewno ci się spodoba! Kiedy wkręcisz się i złapiesz bakcyla, będziesz mieć przy tym sporo zabawy. Dodatkowo spalisz zbędne kilogramy i pięknie wyrzeźbisz sylwetkę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.