Pomysły na letnie aktywności

Lato w mieście nie musisz być nudne. Nie musisz siedzieć w czterech ścianach, a jako największa rozrywkę traktować wypad do kina. Jest mnóstwo pomysł na letnie aktywności w mieście. Od czego zacząć? Od pozytywnego nastawienia!

Połącz sport, dobrą rozrywkę i czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Aktywny wypoczynek nie tylko sprawi, że zadbasz dodatkowo o swoją kondycję, lecz także da ci energetycznego kopa. Nawet gdy temperatura na dworze dawno już przekroczyła 30 stopni. Nasze pomysł na letnie aktywności z pewnością przypadną do gustu nawet leniwym kanapowcom. Jedyne co musisz zrobić, to znaleźć kompana do wspólnej zabawy.

Idź na spacer

Na początek proponujemy coś bardzo oczywistego. Weź całą rodzinę i po prostu wyjdźcie z domu. Idźcie do lasu, na pobliską polanę, do parku czy na miejską plażę. Spakujcie kanapki, chłodzące napoje i zróbcie sobie piknik w wybranym miejscu.

Ale koniecznie zostawcie samochód w garażu. To ma być spacer. Wędrówki nawet po najbliższej okolicy waszego miejsca zamieszkania pozwolą wam lepiej poznać miasto, okoliczne knajpki czy sklepy. Będziecie zdziwieni, jak wiele nowych punktów gastronomicznych czy handlowych macie na wyciągnięcie ręki.

A jeśli masz małe dzieci, połącz spacer z szukaniem skarbów. Przygotuj mapę skarbów, wcześniej rozmieść w różnych miejscach wskazówki. Dzieciaki będą miały niesamowitą frajdę.

Wsiądź na rolki

Jazda na rolkach to sport dla nastolatek? Nic bardziej mylnego. Jazda na rolkach wraca do łask. Wszystko za sprawą tego, że rewelacyjnie wspomaga odchudzanie. Już godzina intensywnego treningu na rolkach pozwoli ci zgubić nawet 700 kalorii.

To bezpieczny sport, które sprawdzi się lepiej niż bieganie. Szczególnie gdy masz problemy ze stawami. Jazda na rolkach to idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Lepszej letniej aktywności nie znajdziesz.

A może rower?

Jazda na rolkach nie jest dla ciebie? Wsiądź zatem na rower. Nie masz swojego? Nie szukaj wymówek! Skorzystaj z miejskich wypożyczalni, których punkty znajdują się przy każdym większym skrzyżowaniu. Na wycieczkę zabierz rodzinę lub przyjaciół. Najlepiej jedźcie za miasto. Piknik (a może biwak?) nad wodą lub w lesie będzie niesamowitą przygodą.

Wakeboard dla tych, co lubią się zmoczyć

A może uwielbiasz pluskać się w wodzie? Nie tylko ty. W ostatnich latach bardzo popularne stały się wyjazdy na wakeboard. Na czym to polega? Płyniesz na powierzchni wody na desce. Trzymasz się liny, którą ciągnie łódka lub specjalny wyciąg. Można powiedzieć, że wakeboarding to połączenie surfingu, snowboardingu i nart wodnych. To świetna rozrywka. I wcale nie musisz jechać daleko.

Wystarczy nieco większy zbiornik wodny. We wszystkich większych miastach z pewnością znajdziesz miejsce do pływania na desce, czyli do wakeboardingu.

Zapomniany badminton

A jeśli wolisz zostać na lądzie, może wrócisz do gry w nieco zapomnianego badmintona? Ten sport powoli znowu staje się modny. Z pewnością w piwnicy czy garażu rodziców znajdziesz zakurzone rakietki i lotkę. Wystarczy je odkurzyć, sprawdzić naciąg rakietek i gotowe. Weź przyjaciół albo dzieci i idźcie do pobliskiego parku. Gra jest tak prosta, że nawet najmłodsze maluchy nie będą miały z nią większego problemu. Jedyne, co wam może pokrzyżować plany, to mocny wiatr.

Siłownia plenerowa

Lubisz chodzić na siłownię? Świetnie się składa. Mamy propozycję dla ciebie. Latem aż szkoda zamykać się w klimatyzowanej siłowni czy fitness klubie. Ale w wielu miastach nie musisz odbywać treningu zamknięty w czterech ścianach. Skorzystaj z plenerowych siłowni. Sprzęty, które tam znajdziesz nie odbiegają niczym od klasycznych urządzeń znanych z siłowni. Do dzieła!

Wycieczka na plażę

Świetnym pomysłem jest też wycieczka na miejską plażę. W lato to pomysł idealny. Siedzenie w murach bloku to nic przyjemnego. Weź kosz piknikowy, zrób kanapki, koniecznie zabierz wodę mineralną. Potrzebujesz już tylko kocyka, kremu z filtrem i kostiumu kąpielowego.

A na miejskiej plaży z pewnością możesz pograć w siatkówkę lub piłkę plażową. W wielu miastach, na miejskich plażach, są wytyczone korty do gry. Dołącz do jednej z drużyny i zadbaj o formę oraz piękną opaleniznę. Najlepiej i najszybciej opalamy się w ruchu!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.