Fat burning - trening na redukcję tkanki tłuszczowej

Marzysz o szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej? Mamy coś dla ciebie. Trening fat burning to najlepsze rozwiązanie dla osób, które marzą o błyskawicznym pozbyciu się zbędnych kilogramów. Jedyny warunek - musisz lubić ćwiczyć przy muzyce i tańczyć.

Fat burning - co to takiego?

Fat burning to inaczej spalanie tłuszczu. Nazwa wywodzi się z języka angielskiego i na stałe przyjęła się w fitness klubach. Jednym zdaniem, to taki rodzaj fitnessu, podczas których łączymy zestaw dynamicznych ćwiczeń z intensywnym tańcem.

Muzyka ma tutaj podwójne znaczenie.  Z jednej strony wyznacza tempo i rytm ćwiczeń, z drugiej ma być na tyle energetyczna, aby motywować do dłuższego i jeszcze bardziej wzmożonego wysiłku fizycznego.

Trening fat burning można ćwiczyć w klubach fitness podczas zorganizowanych zajęć, można samodzielnie w domu. Jednak szczególnie osobom mniej systematycznym i tym, które trudniej mobilizują się do ćwiczeń polecamy ćwiczenia w zorganizowanych grupach. Nic nie daje takiej motywacji, jak ćwiczący ramię w ramię.

Ile kilogramów można zrzucić podczas fat burning?

Bardzo często pojawia się pytanie o to, ile kilogramów można zrzucić podczas fat burning. Nie powinno to dziwić. To trening dedykowanym osobom, które chcą zmienić swoją sylwetkę. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak często będziemy ćwiczyć. Im ćwiczymy częściej, tym więcej kalorii spalamy i efekty treningów są szybciej widoczne. Przyjmuje się, że najlepiej ćwiczyć od trzech do czterech razy w tygodniu. Trening powinien trwać minimum pół godziny. Przy takim założeniu i planach treningowych powinno udać nam się schudnąć około 1 kg w ciągu tygodnia.

Fat burning - zalety

Trening fat burning, który łączy w sobie ćwiczenia wzmacniające i rozciągające, pomaga w modelowaniu sylwetki. Nie tylko tracimy zbędne kilogramy w ekspresowym tempie, lecz także zmieniamy wygląd swojego ciała. Staje się ono smuklejsze, bardziej jędrne i elastyczne. Tyczy się to zwłaszcza brzucha, pośladków i ud.

Dodatkowo z racji tego, że fat burning to trening aerobowy wzmacniamy także nasz układ krążenia i oddechowy.

Fat burning - krok po kroku

Fat burning koniecznie powinien rozpocząć się od solidnej rozgrzewki. Tu mamy nowość w porównaniu do innych zajęć w fitness klubach. Jako rozgrzewkę najczęściej proponuje się tańczenie do wybranej przez siebie lub instruktora piosenki. Utwór musi być dynamiczny, a my tańczymy w dość szybkim tempie.

Kolejne ćwiczenia to także kwestia indywidualna. Wybieramy takie, na jakie mamy ochotę. Jeśli ćwiczymy w większej grupie, to instruktor dobiera układ choreograficzny dostosowany do zaawansowania i kondycji uczestników. Zazwyczaj choreografia to połączone kroki taneczne z elementami sportowych ćwiczeń.

Fat burning w klubie fitness

Kiedy decydujemy się na fat burning w klubie fitness, do wyboru mamy często fat burning low i fat burning high. Ten pierwszy jest po prostu mniej dynamiczny, w dużej mierze opiera się na marszu. Jeśli chcemy szybko zredukować tkankę tłuszczową, powinniśmy wybrać fat burning high. Jednak ta forma fat burning jest przeznaczona głównie dla osób zaawansowanych. Ćwiczenia składają się w duże mierze z licznych podskoków. Ważne więc, aby osoby z problemami z kręgosłupem lub stawami nie wykonywały tego rodzaju treningu.

Fat burning - dla kogo jest ten trening?

Fat burning jest oczywiście przeznaczony dla osób, które chcą szybko zredukować tkankę tłuszczową. Marzysz o płaskim brzuchu, jędrnych pośladkach, smukłych nogach? Zdecydowanie wypróbuj fat burning.

Jest jednak kilka zastrzeżeń. Fat burning jest dla ciebie, jeśli uwielbiasz tańczyć. Osoby, które nie lubią poruszać się w rytm muzyki, męczą je ćwiczenia polegające na powtarzaniu układu choreograficznego za prowadzącym, nie powinny sobie zawracać tym treningiem głowy. Owszem, to świetny sposób na spalanie kalorii, wzmocnienie ud, pośladków czy brzucha, jednak nie każdy odnajdzie się na takim fitnessie.

Wiele osób podkreśla także aspekt psychologiczny tego treningu. Podczas fat burningu poprawia się nasze samopoczucie, zwiększa pewność siebie. A zgubione kilogramy tylko potęgują ten efekt!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.