Podniesienie biustu. Czy można poprawić wygląd piersi bez operacji?

Podniesienie biustu to temat, który spędza sen z powiek wielu kobiet. Piersi często wydają nam się zbyt małe, zbyt duże, nie dość symetryczne czy zbyt obwisłe. Czy można coś z tym zrobić? Dowiedz się, jakie ćwiczenia stosować na podniesienie biustu.

Coraz więcej kobiet decyduje się na chirurgiczną korektę piersi. Sztuczny biust przestał być tabu – gwiazdy często bez oporów przyznają się do takich interwencji w wywiadach. Z drugiej strony chirurgia estetyczna wciąż się rozwija i prawidłowo wykonane sztuczne piersi mogą wyglądać pięknie i naturalne. Rzadziej oglądamy karykaturalne, pornograficzne rezultaty operacji, w postaci okrągłych melonów, nie pasujących do sylwetki pacjentki. Jednocześnie chirurgiczna korekta biustu jest wciąż poważną operacją, naruszającą powłoki ciała. Zastanów się dobrze, czy chcesz ponosić ryzyko związane z takim zabiegiem. O podniesienie piersi warto najpierw zawalczyć odpowiednio dobraną bielizną, regularną pielęgnacją i ćwiczeniami.

Podniesienie biustu – dobierz bieliznę

Stanik w odpowiednim rozmiarze może zdziałać cuda w zakresie poprawy estetyki biustu. Po pierwsze podniesie i wymodeluje dekolt doraźnie, po drugie zaś może odwrócić deformacje powstałe przez lata noszenia źle dobranych biustonoszy. Wiele sklepów z bielizną, także w mniejszych miejscowościach, oferuje pomoc sprzedawczyń profesjonalnie wyszkolonych w zakresie brafittingu. Brafitterka podpowie, jak prawidłowo zmierzyć biust i jaki kształt miseczek będzie najlepszy do jego potrzeb. Uważaj, by nie dać się namówić na zbyt ciasny obwód stanika. Podniesienie biustu nie jest warte dyskomfortu i sinych pręg na plecach.

Podniesienie biustu – ćwiczenia

Jak zapewne wiesz, piersi składają się w większości z tkanki tłuszczowej. Dlatego nie da się ich wyćwiczyć tak, jak ćwiczymy pośladki, które odpowiednio wzmacniane stają się wydatne i okrągłe. Spadek masy ciała najczęściej oznacza zmniejszenie się biustu i pogorszenie jego wyglądu – nie da się bowiem, robiąc redukcję, ochronić którejś partii ciała. Czy to jednak znaczy, że ćwiczenia na podniesienie biustu nie mają sensu? Absolutnie nie! Pod naszymi piersiami znajduje się mięsień piersiowy, który składa się z części obojczykowej, mostkowo-żebrowej oraz części brzusznej. Ćwiczenia na podniesienie biustu mają więc szanse przynieść efekty. Wzmocnienie i delikatne powiększenie tych mięśni sprawi, że reszta piersi wysunie się do przodu i „podciągnie”.

Podniesienie biustu – ćwiczenia z hantlami

Można oczywiście ćwiczyć mięśnie piersiowe na maszynach w siłowni czy przy pomocy taśm TRX. Jednak najbardziej dostępne dla przeciętnej Polski będą ćwiczenia na podniesienie biustu z hantlami.

Podstawowe ćwiczenie to rozpiętki – połóż się na plecach podłodze, ławeczce lub piłce fitness. Chwyć hantle w obie dłonie, ręce delikatnie ugięte powinny być rozstawione na szerokość barków lub odrobinę węziej, by zachować napięcie w klatce piersiowej. Z wdechem powoli opuść ręce na zewnątrz. Kiedy poczujesz rozciąganie w klatce piersiowej, unieś ręce z powrotem, wydychając jednocześnie powietrze.

Inne ćwiczenie na podniesienie biustu to przenoszenie hantla nad głową. Połóż się tak, jak w poprzednim ćwiczeniu. Złap ciężarek oburącz i unieś ręce. Kąt w stawie łokciowym powinien być delikatnie rozwarty. Z wdechem opuść ręce z ciężarkiem za głowę. Kiedy ramiona znajdą się na wysokości uszu, wróć do pozycji wyjściowej. Jeżeli nie dysponujesz hantlami, użyj butelek wody lub puszek.

Podniesienie biustu – nawilżaj skórę

Skuteczność drogich specyfików na podniesienie biustu jest najczęściej wątpliwa. Kremami nie zdziałamy cudów, możemy jednak poprawić kondycję skóry i sprawić, że będzie bardziej elastyczna. To sprawi, że biust będzie bardziej odporny na zawirowania związane z wahaniami wagi czy karmieniem piersią. Postaw na kosmetyki nawilżające o możliwie naturalnym składzie, skóra piersi jest bowiem delikatna i skłonna do podrażnień.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.