Uginanie ramion z hantlami z rotacją. Jak prawidłowo wykonać uginanie ramion z hantlami rotacją?

Uginanie ramion z hantlami rotacją to ćwiczenie siłowe, które może znakomicie wzmocnić i wyrzeźbić górne partie naszego ciała. Nie wymaga posiadania zaawansowanego sprzętu gimnastycznego, więc możesz ćwiczyć w domu. Jaka jest technika?

Ćwiczenia siłowe dolnych partii ciała na dobre weszły już do planów treningowych kobiet. Tymczasem treningi ramion wciąż jeszcze budzą nieufność. Tymczasem pięknie wyrzeźbione ramiona pozwolą nam poprawić proporcje figury (zwłaszcza jeśli martwimy się zbyt szerokimi biodrami!) i poczuć pewniej w letnich bluzkach bez rękawów.

Uginanie ramion z hantlami z rotacją: które mięśnie pracują?

Podczas uginania ramion z hantlami z rotacją pracują mięśnie dwugłowe ramion, mięśnie ramienne i mięśnie ramienno-promieniowe. Prawidłowo wykonanie i powtarzane regularnie ćwiczenie sprawi, że wymienione grupy mięśniowe staną się silniejsze i będą wyglądały bardziej estetycznie.

Uginanie ramion z hantlami z rotacją: technika

By wykonać uginanie ramion z hantlami z rotacją, należy stanąć na płaskim podłożu w pozycji wyjściowej. Dobrze ćwiczyć przed lustrem, by cały czas móc kontrolować postawę ciała.

Stój, trzymając ręce wzdłuż ciała. Hantle powinny być trzymane tzw. chwytem młotkowym, z kciukami skierowanymi w dół. Pamiętaj o napięciu mięśni pośladkowych i mięśni brzucha.

Weź wdech, utrzymując cały czas opisaną wyżej postawę ciała. Ugnij łokcie i podnoś hantle, jednocześnie je rotując. Po wykonaniu pełnego ruchu, kciuki powinny być skierowane do zewnątrz. Zatrzymaj na chwilę ręce w tej pozycji, by wykorzystać moment największego napięcia mięśni. Potem wróć do pozycji wyjściowej, wydychając powietrze. Opuszczanie ramion powinno przebiegać wolniej niż ich podnoszenie.

Uginanie ramion z hantlami z rotacją: najczęstsze błędy

Najczęstsze błędy przy wykonywaniu uginania ramion z hantlami z rotacją to zbyt szybki, „szarpany” ruch, przy którym ćwiczący wykorzystują nie siłę mięśni, ale siłę zamachu. Innym częstym uchybieniem jest zły dobór ciężaru. Podnoszenie zbyt lekkich hantli nie przyczyni się do rozwoju mięśni, zbyt ciężkie zaś sprawią, że ucierpi technika wykonania ciężaru.

Uginanie ramion z hantlami z rotacją: sprzęt

To ćwiczenie przyjazne fitnessowym domatorom – wystarczą ciężarki! Jeśli ich nie masz, możesz wykorzystać butelki z wodą. Istotne jest, by miały jednakowy rozmiar, kształt i ciężar. Chwyt musi być wygodny i stabilny, a obie strony ciała powinny być poddawane takim samym bodźcom treningowym. U wielu ludzi jedna strona ciała jest silniejsza niż druga. Ta asymetria jest normalnym zjawiskiem, nie warto jej jednak ani pogłębiać, ani próbować niwelować bez wsparcia specjalisty.

Uginanie ramion z hantlami z rotacją: rezultaty

Prawidłowe i regularne wykonywanie uginania ramion z hantlami z rotacją pozwoli nam poprawić wygląd, siłę i mobilność ramion.

Oczywiście, by zobaczyć rezultaty w pełnej krasie, należy dodać do treningu inne ćwiczenia wzmacniające górne partie ciała.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.