Dragon flag. Na czym polega dragon flag? Jak prawidłowo wykonać dragon flag? Jakie mięśnie pracują podczas dragon flag?

Dragon flag, z języka angielskiego "smocza flaga", to ćwiczenie Bruce'a Lee. Mistrz karate i aktor amerykański bez trudu wykonywał to dragon flag. Jest to bardzo wymagające ćwiczenie, tylko dla wytrwałych. Wymaga niewiarygodnej siły i niemal nadludzkiej wytrzymałości. Jak wykonać dragon flag?

Dragon flag i inne figury street workoutu

Flaga to jedno z bardziej powszechnych ćwiczeń w street workoucie. Wykonanie jej nie jest proste. A i tak to najłatwiejsza wariacja ćwiczenia znanego jako human flag – z języka angielskiego „ludzka flaga”. I w zasadzie przygotowania do zrobienia dragon flag należy zacząć od prób wykonania human flag. Bez odpowiedniego treningu nie uda nam się wykonać żadnej z powyższych pozycji. Od czego zacząć?

Jak przygotować się do dragon flag?

Aby wykonać dragon flag należy mieć dobrze rozbudowaną tak zwaną bazę. Baza to podstawa w street workout, czyli treningu ulicznym. Na bazę składają się podciągania, pompki szwedzkie oraz pompki klasyczne.

Zanim zaczniesz ćwiczyć i nauczysz się dragon flag zacznij od przygotowania sobie odpowiedniego miejsca. Potrzebujesz także ławeczki i czegoś, za co możesz się złapać. Ale i tak zanim przystąpisz do robienia dragon flag, czeka cię sporo pracy. Ćwicz bazę. Dużo podciągnięć, pompek szwedzkich, pompek tradycyjnych. Do tego trenują wznosy nóg na drążku i na poręczach. Musisz mieć naprawdę mocny brzuch. Dopiero wtedy możesz przystąpić do ćwiczenia dragon flag.

Jakie mięśnie pracują podczas dragon flag?

Dragon flag jest rewelacyjnym ćwiczeniem na różne partie ciała. Przede wszystkim zyskuje skośny i prosty mięsień brzucha. To dzięki tym mocnym mięśniom udaje się nam utrzymać nogi na równej linii z pozostałym ciałem. Dodatkowo pracują także barki, które pozwalają utrzymać ciało w górze, tak aby nogi nie dotykały podłogi.

Ponadto pracuje mięsień najszerszy grzbietu i prostowniki grzbietu. Pozwalają na ruch, odciążają odcinek lędźwiowy kręgosłupa i umożliwiają maksymalne rozciągnięcie się.

Jakie efekty przynosi dragon flag?

Wymieniliśmy powyżej, które mięśnie pracują podczas wykonywania dragon flag. Niewątpliwą zaletą tego ćwiczenia jest stałe napięcie mięśni brzucha. Dzięki dragon flag będziemy mieć tak zwany sześciopak na brzuchu!

Podczas dragon flag trzymamy nogi cały czas wyprostowane. Utrudnia nam to siła ciężkości. Cały czas siłujemy się więc. Wzmacniamy naszą wytrzymałość. Kiedy angażujemy do pracy cały nasz korpus, działają także, i to na zwiększonych obrotach, mięśnie głębokie.

Jak wykonać dragon flag? Technika wykonania dragon flag

Skoro już wiemy, jakie mięśnie wzmacniamy podczas dragon flag i jakie efekty przynosi regularne wykonywanie tego ćwiczenia, pora zastanowić się, jak to zrobić.

Pozycja wyjściowa zakłada położenie się płasko na plecach. Możesz leżeć na ławeczce, możesz na twardym podłożu. Ważne, aby za tobą znajdowała się drabinka, poręcz, rurka – cokolwiek, co możesz złapać i utrzyma twój ciężar ciała. Najbardziej sprawdzi się tu drabinka. Połóż złączone ręce nad głową. Chwyć drabinkę. Unieś całe ciało do pozycji pionowej. Ruch wykonuj siłą mięśni brzucha i pośladków.

Następnie z pozycji wyjściowej, cały czas trzymając napięte całe ciało – szczególnie brzuch i pośladki – opuść sylwetkę do dół. Ciało ma znaleźć się w pozycji poziomej, równolegle ustawione do podłoża. Utrzymuj napięcia ciała i wróć do pozycji wyjściowej.

Dragon flag – rady i wskazówki

Dragon flag jest szalenie trudnym ćwiczeniem. I to nie tylko dla początkujących. Nawet zaawansowani bywalcy siłowni mają problem z wykonaniem dragon flag. Potrafią ćwiczyć wiele, naprawdę wiele miesięcy, zanim uda im się osiągnąć sukces, czyli wykonać samodzielnie dragon flag.

Warto stosować się do ich rad, jeśli zależy nam na prawidłowym zrobieniu dragon flag. Przede wszystkim należy kontrolować równowagę swojego ciała. Zachowanie jej jest szalenie istotne. Kiedy będziemy „bujać się” na boki, nic nam się nie uda.

Przez cały dragon flag trzymaj napięcie mięśni. Najważniejsze są pośladki i brzuch, ale całe ciało powinno być napięte jak struna. Pod żadnym pozorem nie rozluźniaj rąk. To one odpowiadają w dużej mierze za pozycję.

Przy dragon flag musisz być skoncentrowany jak przy żadnym innym ćwiczeniu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.