Hantle, kettlebell, sztangi - niezbędne sprzęty w twojej domowej siłowni

Stwórz w domu mini siłownię! Zaopatrz się w hantle, kettlebell i sztangi o różnych ciężarach, które okażą się niezbędne podczas wykonywania codziennych ćwiczeń. Sprawdź!

Hantle

Hantle to absolutny must-have każdego miłośnika sportu. Musisz jednak pamiętać, że zanim zaopatrzysz się w parę ciężarków, powinieneś je dobrać odpowiednio do swoich możliwości. Jeśli jesteś początkujący w ćwiczeniach siłowych, najlepiej, jeśli zaczniesz od ciężarków ważących do 3 kg. Mimo wszystko, najlepszym sposobem na wybór hantli jest po prostu sprawdzenie ciężaru, czyli wykonanie kilku powtórzeń prostego ćwiczenia, jak np. unoszenie ramion wzdłuż ciała. Jeśli okaże się to bardzo łatwe, należy wybrać cięższe hantle. Jeśli z kolei trudno było je wykonać, lepiej sięgnąć po  lżejsze ciężarki.

Kolaż / Materiały partnerów / Fot. www.yogajournal.comKolaż / Materiały partnerów / Fot. www.yogajournal.com 

Kettlebell

Kettlebell to jeden z przyrządów, który w żaden sposób nie przypomina wyglądem typowych ciężarków. Dzięki ćwiczeniom z użyciem tego nietypowego sprzętu poprawisz swoją wytrzymałość, wydolność sercowo-naczyniową, koordynację ruchową, ale również pozbędziesz się zbędnych kilogramów. Co ważne, rezultaty twoich treningów pojawią się o wiele szybciej, niż w przypadku ćwiczeń z hantlami czy sztangami. Jednym słowem, kettlebell ma same zalety!

Kolaż / Materiały partnerów / Fot. www.dietaelinea.itKolaż / Materiały partnerów / Fot. www.dietaelinea.it 

Sztangi

Jeśli wyposażyłeś się już w hantle i kettlebell, czas dobrać odpowiednią sztangę. Ten rodzaj przyrządu do ćwiczeń składa się z trzech głównych części: gryfu, obciążników i zacisków. Sam gryf może ważyć nawet 20 kg, dlatego dla osób rozpoczynających przygodę z treningiem siłowym podnoszenie tej części bez obciążników w zupełności wystarczy. Najpopularniejsze są jego dwa rodzaje: prosty, czyli stosowany w szczególności do ćwiczeń na klatkę piersiową lub barki, oraz łamany - najlepszy do trenowania bicepsów, a nawet tricepsów.

Kolaż / Materiały partnerów / Fot. www.dietaelinea.itKolaż / Materiały partnerów / Fot. www.dietaelinea.it 

Więcej sprzętów o różnych ciężarach do twojej domowej siłowni znajdziesz poniżej!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.