Jeden trik, dzięki któremu trening stanie się skuteczniejszy. Potwierdzone badaniami naukowymi

Co to za magiczna sztuczka, która w prosty sposób może poprawić wyniki sportowe? Brzmi intrygująco, prawda? A odpowiedź jest banalnie prosta!

JOGA w domu dla początkujących

UŚMIECH! 

Już dawno potwierdzono naukowo, że uśmiech może poprawić samopoczucie, a jak się okazuje może również wpłynąć na wyniki sportowe i sprawić, że trening będzie bardziej skuteczny. Jak to możliwe? 

Zobacz: Zacznij oddychać inaczej i ciesz się idealnie płaskim brzuchem

 

Dr Noel Brick z Ulster University wraz z grupą naukowców przeprowadził badanie na grupie biegaczy. W badaniu wzięło udział 24 zawodowych biegaczy. Każdy z nich wykonywał 6-minutowe bloki biegowe przy 70 proc. prędkości. Uczestnicy wypełniali bloki w różny sposób - uśmiechając się, marszcząc brwi, rozluźniając górną część ciała lub naturalnie, tak jak robią to zawsze. Po każdym biegi odpoczywali 2 minuty. W trakcie aktywności rejestrowano czynności sercowo-oddechowe, a badani opisywali swój wysiłek po każdym z biegów. 

Okazało się, że zużycie tlenu było niższe podczas uśmiechania się niż marszczenia brwi.  Wysiłek w trakcie marszczenia brwi był postrzegany, jako wyższy.

Zobacz: Jeśli twoim celem są silne mięśnie brzucha, to musisz wykonać te ćwiczenia

Wniosek

Okresowe uśmiechanie się może poprawić ekonomikę ruchową podczas intensywnego biegania. W przeciwieństwie do tego, marszczenie brwi może zwiększyć zarówno percepcję wysiłku, jak i aktywację mięśniową. Świadoma koncentracja na rozluźnieniu nie była skuteczniejsza przy żadnym wyniku. Badanie to może wpłynąć na poprawę osiągów wytrzymałościowych.

Zobacz: Anna Wendzikowska odsłoniła brzuch trzy miesiące po porodzie. Jak jest?

Jeśli zatem chcesz, aby twoje ćwiczeni przynosiły lepsze rezultaty, a ty żebyś mniej męczyła się w trakcie treningu, to spróbuj się uśmiechać! Rób to, co sprawią Ci prawdziwą przyjemność, a uśmiech w trakcie ćwiczeń będzie pojawiał się sam. W ten sposób poprawisz swoje samopoczucie, endorfiny będą wydzielały się w podwójnych ilościach, a Ty osiągniesz lepsze efekty i będziesz usatysfakcjonowana! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.