5 mitów na temat siłowni, w które nadal wierzysz

Wydaje się, ze większość mitów została już dawno obalona, ale jak się okazje po salach fitness i w portalach nadal krążą plotki, w które sporo osób wierzy.

Trening na boczki i oponkę. Dzięki niemu spalisz tłuszcz i wzmocnisz brzuch!

Mit 1: Żeby spalić tkankę tłuszczową warto ćwiczyć rano. 

Największe efekty przynoszą regularne, ciężkie treningi. Czy wykonasz trening rano, popołudniu, czy wieczorem nie ma to większego znaczenia. Trenuj regularnie, dawaj z siebie 100%.

Zobacz: Nosisz makijaż na siłowni? Dowiedz się, co NAPRAWDĘ dzieje się z twoją skórą w trakcie treningu w pełnym makijażu

Mit 2: Trening siłowy potrafi zmienić tłuszcz w mięśnie

Niestety to tak nie działa, choć byłoby pięknie. Tkanka mięśniowa i tkanka tłuszczowa, to dwie osobne tkanki. Trenując Twoja tkanka mięśniowa wzrasta, jednak nie oznacza to, ze w tym samym czasie zmniejsza się tkanka tłuszczowa. Aby chudnąć niezbędna jest prawidłowa dieta. 

Zobacz: Sposób na oponkę - trening i dieta

Mit 3: Dzięki brzuszkom rzeźbi się kaloryfer

Brzuszki wcale nie są najskuteczniejszymi ćwiczeniami na mięśnie brzucha. W dodatku obciążają kręgosłup, więc wykonanie 100 brzuszków nie jest dobrym rozwiązaniem. Najlepsze są ćwiczenia wielostawowe, takie jak martwy ciąg, wykroki, przysiady. Te ćwiczenia mocno angażują do pracy mięśnie stabilizacyjne.

Zobacz:  10 produktów, które pomagają zwalczać uporczywy tłuszcz brzucha

 

Mit 4: Bieganie to najlepszy sposób na schudnięcie

Niekoniecznie. Warto jest urozmaicać swoje treningi. Trening siłowy z dużym obciążeniem potrafi spalić więcej kalorii niż godzina biegania. Wydatek energetyczny i dług tlenowy są tak wielkie, że po treningu z ciężarami spalasz kalorie nawet przez kilka godzin po jego zakończeniu. 

Zobacz: 6 ekspresowych śniadań, dzięki którym nie spóźnisz się do pracy

Mit 5: Od pompek maleją piersi

Nic podobnego! To, jak zamiana tłuszczu na mięśnie. Piersi składają się z tkanki tłuszczowej i gruczołów, a wykonywanie pompek powoduje wzrost tkanki mięśniowej. Te dwie tkanki nie 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.