Chcesz wiedzieć zabrać ze sobą na pierwsze zajęcia jogi? Podpowiadamy!

Joga cieszy się ostatnio coraz większą popularnością. Nic dziwnego - w końcu jest ona znakomitym sposobem na zredukowanie stresu oraz odprężenie. Jeśli ty również wybierasz się na jogę i zastanawiasz się co powinnaś wziąć ze sobą, zobacz nasze zestawienie!

Wygodny strój

Wygodny strój na jogę to podstawa. Ważne, by nie krępował ruchów i zapewniał ci maksymalną swobodę podczas ćwiczeń. Pamiętaj, że nie może być on jednak zbyć luźny, ponieważ wtedy może uniemożliwiać ci wykonywanie niektórych pozycji. Najlepiej sprawdzą się zatem dopasowane legginsy oraz bluzka przylegająca do ciała. Znakomitą alternatywą dla koszulki może być także sportowy biustonosz, który skutecznie unieruchomi piersi, gwarantując ci komfort w trakcie zajęć. Jeśli chodzi o buty, to możesz o nich zapomnieć - na jodze zazwyczaj ćwiczy się boso.

Kolaż / Strój na jogę / Materiały partnerówKolaż / Strój na jogę / Materiały partnerów fot. Shutterstock

Mata antypoślizgowa

Bardzo ważnym elementem, niezbędnym podczas zajęć jogi, jest mata. Przede wszystkim musi być antypoślizgowa, ponieważ większość wykonywanych pozycji wymaga pewnego, stabilnego podłoża. Nie sprawdzą się tu więc zwykłe karimaty o małej przyczepności, gdyż będą się po prostu za bardzo ślizgać. Ważna jest także grubość maty, która wpływa na nasz komfort w trakcie ćwiczeń, oraz jej długość, która powinna być dopasowana do naszego wzrostu. Zazwyczaj szkoły jogi wypożyczają maty, jednak zawsze przyjemniej jest ćwiczyć na swojej własnej, nie używanej przez inne osoby.

Kolaż / Maty do jogi / Materiały partnerówKolaż / Maty do jogi / Materiały partnerów fot. Shutterstock

Gumy

Na zajęciach jogi często używa się także różnych gum czy ekspanderów, które pomagają rozciągać poszczególne części ciała. Pozwalają one na usprawnienie wykonywania niektórych ćwiczeń, umożliwiając nam osiąganie trudnych, zaawansowanych pozycji. Trwałe, elastyczne i niezwykle wytrzymałe, zachowują swój kształt i rozciągliwość nawet po bardzo długim użytkowaniu.

Kolaż / Akcesoria do jogi / Materiały partnerówKolaż / Akcesoria do jogi / Materiały partnerów fot. Shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.