5 sposobów na to, by wygrzebać się spod kołdry i nie stracić formy. Zrobisz to bez wysiłku

Zima sprawiła, że cała twoja motywacja gdzieś zniknęła? Godzinami zalegasz na kanapie i nie masz siły by w końcu się ruszyć. Mamy na to rozwiązanie!

10 minut na płaski i wyrzeźbiony brzuch. TEN trening możesz zrobić wszędzie

Pogoda za oknem sprawia, że stajemy się bardziej leniwi. Kiedy pada deszcz lub śnieg i jest zimno nie chce nam się nigdzie ruszać, a w dodatku humor poprawiamy sobie niezdrowym jedzeniem, takim jak gorąca czekolada, słodycze, czy pizza. Ja przełamać złe nawyki i nie stracić formy? 

Krem z dyniKrem z dyni pinterest.com

Dieta

świeże warzywa i owoce to nie ten sezon. Jednak nie zwalnia cię to ze zdrowego odżywiania. Ich brak można zrekompensować mrożonkami. Jeśli nie mrożonki to jesien i zima są świetną porą roku na kiszonki. Kiszonki to polski superfoods, który ma ogrom zalet. Mają dużo witaminy C i przeciwutleniaczy. Nie zapominajmy też o sezonowym warzywie, jakim jest dynia. Zawiera w sobie szereg witamin, takich jak wit C, A, E, K, B5 i nie tylko. Trzymanie prawidłowej diety i utrzymywanie w normie poziomu insuliny sprawi, że z pewnością odejdzie ci ochota na niezdrowe przekąski. 

Zobacz więcej:  Szybki detoks? Postaw na zdrowe kiszonki, które oczyszczą i wzmocnią organizm

Nie chcesz ćwiczyć? Spróbuj sportów zimowych

Bieganie w takiej temperaturze dla wielu jest męką, dlatego część z nas rezygnuje z aktywności na świeżym powietrzu. Ale może warto wykorzystać ten czas na zebranie znajomych i zrobienie turnieju w koszykówkę. A może squash, badmington lub łyżwy? Opcji jest wiele, więc żadna wymówka Ci nie pomoże.

Źródło: ShutterstockŹródło: Shutterstock Źródło: Shutterstock

Jaccuzi, sauna lub solarium

Jeśli czujesz się przemarznięta wybierz się na jaccuzi, do sauny lub na solarium. Może solarium nie jest zbyt zdrowe, ale jeśli od czasu do czasu zafundujesz sobie dodatkową porcję witaminy D, to z pewnością ci nie zaszkodzi. 

Suplementacja

Twój brak motywacji i siły może być oznaką niedoborów. Zamiast zalegać na kanapie zadbaj o ich uzupełnienie. Witamina D, C to podstawowe witaminy, które warto suplementować w okresie jesienno-zimowym. Dodatkowo możesz co jakiś czas wspomóc organizm żelazem, magneze, potacem i cynkiem. 

Regularny tryb snu

Jeśli zadbasz o to, aby sypiać regularnie oraz kłaść się i wstawać o odpowiednij porze, to dzień możesz wykorzystać w bardziej produktywny sposób niż ogladanie serialu pod kocem. Kiedy za oknem ciemno czujemy się bardziej zmęczeni, jednak nie daj się pogodzie i korzystaj z życia.