Zacznij oddychać inaczej i ciesz się idealnie płaskim brzuchem

Jak osiągnąć płaski, zarysowany brzuch bez katorżniczych ćwiczeń? Okazuje się, że wystarczy poznać i regularnie stosować technikę odpowiedniego oddychania, która ćwiczy również mięśnie. Podobno sprawdza się lepiej niż wykonywanie stu brzuszków dziennie.

INTERWAŁOWY TRENING ODCHUDZAJĄCY

Karlie Andrews jest zawodową trenerką pilatesu. Jest motywacją dla wielu kobiet, a jej płaskim brzuchem zachwyca się ponad 30 tysięcy obserwatorów na Instagramie. Jednak sama Kalie twierdzi, że jej piękny brzuch nie jest efektem wielogodzinnych treningów, tylko specjalnej techniki oddychania. I, jak przekonuje, pracując nad brzuchem w ten sposób, osiągnęła znacznie lepsze rezultaty, niż wykonując inne, znacznie bardziej wyczerpujące ćwiczenia.

 
Pamiętam, że robiłam 100 brzuszków dziennie, próbując zbudować ładnie wyglądający brzuch. Ale teraz rozumiem, że skupianie się na mniejszych partiach mięśniowych może sprawić, że nasza postawa będzie stabilniejsza, a my osiągniemy znacznie lepsze efekty podczas treningu

- tłumaczy Karlie.

W jaki sposób oddychać, by wypracować płaski brzuch?

Na swoim Instagramie, Karlie Andrews opublikowała krótki filmik pokazujący wykonywane przez nią ćwiczenie angażujące brzuch. Polega ono na odpowiednim oddychaniu i równoczesnym napinaniu mięśni brzucha.

 

W komentarzu do opublikowanego wideo Karlie umieściła krótką instrukcję, jak poprawnie wykonywać ćwiczenie, by przyniosło jak najlepsze efekty. 

Możesz je wykonywać, leżąc, klęcząc lub stojąc. Najpierw weź wdech i rozluźnij brzuch. Następnie zrób wydech, wciągnij brzuch w kierunku kręgosłupa, pozwól żebrom się zapaść i unieś dno miednicy, spinając mięśnie tak, jakbyś próbowała powstrzymać się przed zrobieniem siusiu

- wyjaśnia trenerka.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.