Sprzątanie - ile można spalić kalorii w trakcie domowych porządków?

Sprzątanie to czynność, którą trzeba wykonać, mimo, że nie sprawia ona żadnej przyjemności i często odbierana jest jako strata czasu. Jak wykorzystać domowe porządki i jednocześnie spalać kalorie?

10 minut na płaski i wyrzeźbiony brzuch. TEN trening możesz zrobić wszędzie

Potrafisz spędzić na sprzątaniu nawet cały dzień? Po domowych porządkach nie masz już czasu i energii na nic innego? Nie martw się. Trening w domu w formie sprzątania może być świetnym połączeniem, dzięki któremu zaoszczędzisz cenny czas. W końcu to dwie pieczenie upieczone na jednym ogniu - posprzątane, trening zaliczony, więc teraz możesz cieszyć się swoim czasem wolnym. Brzmi pięknie! Sprawdź ile kalorii spalasz w trakcie wykonywania poszczególnych czynności. 

Zobacz:  Porównaj codzienne czynności do czasu trwania niektórych ćwiczeń 

Sprzątanie - ile spalasz kalorii w trakcie porządków domowych?

Okazuje się, że w ten sposób możesz spalić nawet od 400 do 500 kalorii. W zależności od tego, co robisz i ile czasu na to poświęcasz - im więcej sprzątania, tym więcej spalasz! 

W trakcie 1h wykonywania tych czynności spalisz:

  • Zmywanie naczyń - 120 kalorii
  • Ścieranie kurzy - 180 kalorii
  • Odkurzanie - 250 kalorii
  • Sprzątanie łazienki - 300 kalorii

Sprzątanie to nie tylko spalone kalorie, ale także trening mięśni

W trakcie sprzątania pracują mięśnie nóg, pośladków, brzucha oraz rąk. Ciągłe kucanie i wstawanie, chodzenie, przestawianie przedmiotów itp. to właśnie praca naszych mięśni. Dlatego w trakcie sprzątania, a w szczególności w trakcie podnoszenia przedmiotów. Prawidłowe wstawanie i kucanie w zasadzie nie różni się niczym od klasycznego przysiadu. Dlatego wykorzystaj zalety tego ćwiczenia i w trakcie sprzątania wzmacniaj mięśnie nóg oraz pośladków. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.