Trening 36 minut - szybki i skuteczny trening stanie się alternatywą siłowni?

Tylko 36 minut treningu, by osiągnąć wymarzony efekt. Trening 36 minut to nowoczesna metoda ćwiczeń, która według ekspertów może zastąpić klasyczny trening na siłowni.

Trening 36 minut ponoć poprawia kondycję, wzmacnia mięśnie i dobrze działa na kręgosłup. Został stworzony tak, by w oddziaływać na całe ciało w trakcie jednej sesji treningowej. Sam trening powstał we współpracy z wykwalifikowanymi trenerami i fizjoterapeutami. 

Jak wygląda trening 36 minut?

Cały trening polega na wykonywaniu ćwiczeń w formie obwodów. Obwody wykonywane są na specjalnie przygotowanych sprzętach tworzących stacje w formie koła. Na każdym wykonujemy inne ćwiczenie. Ćwiczenia przeplatają się tak, by w ciągu obwodu było 6 ćwiczeń siłowych oraz 2 ćwiczenia cardio. Wszyscy zmieniają się w tym samym czasie idąc po kolei. 36 minut to czas pełnych dwóch okrążeń, czyli wszystkich 8 ćwiczeń powtórzonych dwukrotnie. Każde ćwiczenie siłowe trwa 60 sekund, natomiast na ćwiczenia cardio przeznaczony czas wynosi 4 minuty. 

Zobacz:  Trening HIIT - najlepszy sposób na spalenie tkanki tłuszczowej. Zalety treningu interwałowego

10 żywieniowych przykazań w walce z tłuszczem brzusznym10 żywieniowych przykazań w walce z tłuszczem brzusznym fotolia.com

Jak to działa? Efekty

Metoda 36 minut polega na wykorzystaniu zalet aktywności w formie interwałowym. Trening interwałowy zwany inaczej treningiem beztlenowym, to jeden ze skuteczniejszych treningów spalających tkankę tłuszczową. Dzięki wysokiej intensywności i krótkim przerwom między ćwiczeniami maksymalizuje pracę ciała, podkręcając metabolizm i doprowadzając do długu tlenowego w organizmie. Dług tlenowy (EPOC) wyrównywany jest nawet do kilku godzin po zakończonym treningu, a to sprawia, ze w tym czasie spalamy tkankę tłuszczową. 

 

Zobacz: Spal 500 kcal w 30 minut - plan treningowy na skuteczne spalanie tłuszczu

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.