Karate cardio - jak ćwiczyć, dla kogo jest ten trening i jakie przynosi efekty?

Anna Lewandowska wywodząca się z karate kilka lat temu stworzyła autorski program treningowy - karate cardio. Jak wygląda trening, dla kogo jest przeznaczony i jakie efekty zobaczysz?

Co to jest karate cardio Anny Lewandowskiej?

Karate cardio to metoda treningowa opracowana przez Annę Lewandowską. Trenerka zawiera w niej elementy sztuk walki, treningu cardio, treningu interwałowego, a także ćwiczenia stabilizacyjne. Dzięki swojemu doświadczeniu, które przez lata zdobywała na macie, chce pokazać, że taka forma treningu doskonale rzeźbi, wzmacnia i wysmukla sylwetkę.  

Karate cardio na płycie 

Pierwsza płyta treningowa Anny Lewandowskiej Karate cardio trafiła do sprzedaży w 2015 roku. Nie da się ukryć, że tym samym trenerka zrobiła niemałe zamieszanie, bo dotychczas to Ewa Chodakowska, królowała na sklepowych pułkach. Mimo wszystko Lewandowska chciała się czymś wyróżnić i rzeczywiście miała czym, bo czegoś takiego jak Karate cardio w Polsce jeszcze nie było. Fanki trenerki były zachwycone jej treningiem. Jak on wygląda? 

 

Karate cardio – na czym polega trening opracowany przez Annę Lewandowską?

Jak sama nazwa wskazuje trening Lewandowskiej opiera się na elementach karate, ale również treningu cardio. Czas trwania treningu to 50 minut. Cały zestaw podzielony jest na cztery bloki treningowe. Przed rozpoczęciem treningu jest intensywna rozgrzewka, w której ćwiczy się przez 20 sekund, odpoczywa przez 10 sekund. Po tym czasie przechodzi się do głównej części karate cardio. W każdym z bloków są cztery ćwiczenia. Znajdziesz tam ćwiczenia rozwijające wszystkie partie mięśni oraz stabilizujące ciało takie jak przysiady, wypady, przeskoki i inne. Są one połączone z elementami sztuk walki: kopnięciami oraz ciosami. Każdy blok wykonuje się dwukrotnie, z tym, że pierwszy obwód jest łatwiejszy, drugi trudniejszy. Po zakończonym bloku w ramach przerwy jest minutowe cardio. Za każdym razem to pajacyk, ale w różnych wersjach. Po zakończeniu czterech bloków Anna Lewandowska proponuje stretching, który jest nieodłącznym elementem każdego treningu. 

Do płyty treningowej dołączono również bonusy: 

  •  trening tabata
  •  intensywne sekwencje skupiające się na mięśniach całego ciała,
  •  minitrening w parach
  •  przepisy na koktajle przed treningiem i po treningu

Dla kogo jest karate cardio?

Anna Lewandowska zapewnia, że jej trening jest dla każdego bez względu na to, że trenujący ma wybór czy chce wykonywać łatwiejszą wersję ćwiczenia czy trudniejszą. Wszystko też jest doskonale pokazane na płycie Karate cardio, tak, że nawet osoba początkująca poradzi sobie z wykonywaniem nowych ćwiczeń.

Karate cardio efekty

Połączenie sztuk walki z treningiem cardio ma pomóc spalić tkankę tłuszczową, ale również wzmocnić i wysmuklić całą sylwetkę. Anna Lewandowska poprzez dobór ćwiczeń stworzyła intensywny zestaw treningowy, który w krótkim czasie ma maksymalnie podkręcić metabolizm. Elementy sztuk walki pomagają wzmocnić całe ciało. Efekty takiego treningu można zauważyć już po kilku tygodniach. Należy jednak pamiętać o tym, że w parze z jednostką treningową powinna iść również zdrowa dieta. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.