5 powodów, dla których twój tłuszcz na brzuchu nie chce zniknąć

Nadmiar tłuszczu potrafi być irytujący. Szczególnie, wtedy gdy próbujesz zmieścić się w nową parę dżinsów... Jeśli borykasz się z tłuszczem na brzuchu, a ten mimo wysiłków nie chce zniknąć, zobacz co robisz nie tak.

Nadmiar tłuszczu trzewnego wokół brzucha może prowadzić do problemów zdrowotnych, szczególnie u kobiet. Badanie opublikowane w czasopiśmie European Journal of Preventative Cardiology wykazało, że częstość występowania choroby wieńcowej była większa u kobiet z wyższym wskaźnikiem masy ciała (BMI), a osobne badanie opublikowane w European Journal of Cancer wykazało, że tłuszcz ciała, a szczególnie tłuszcz na brzuchu może zwiększać ryzyko raka piersi u kobiet. Niezależnie od tego, czy chcesz utracić nadmiar tłuszczu z brzucha dla wyglądu, czy dla zdrowia poznaj winowajców, którzy ci to uniemożliwiają i zobacz, jak sobie z nimi radzić. 

1. Jesteś zbyt zestresowana

Każda z nas każdego dnia narażona jest na stres. I w większości potrafimy sobie z nim poradzić. Jeśli jednak jest go za dużo i staje się on chroniczny, to koniecznie musisz coś z tym zrobić. Chroniczny stres może skutkować nagromadzeniem tłuszczu na brzuchu, podwyższony kortyzol (hormon stresu) sprzyja stanom zapalnym w organizmie, podobnie jak zbyt dużo dodanego cukru. Komórki tłuszczowe w brzuchu produkują i reagują na hormony kortyzolu i inne białka, które kierują zapaleniem, a to może prowadzić do przyrostu masy ciała. Wypróbuj różne techniki ograniczania stresu, aby naturalnie obniżyć poziom kortyzolu.

2. Nie jesz wystarczająco dużo błonnika

Stwierdzono, że naturalnie szczupłe kobiety mają więcej bakterii o nazwie "bacteroidetes" w swoich jelitach, a kobiety, które noszą więcej tłuszczu, mają tendencję do posiadania większej ilości bakterii jelitowych, znanych jako "firmicalutes". Możesz wpływać na swoje osobiste bakterie, jedząc więcej błonnika. Błonnik rozpada się na krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które odżywiają bakterie bacteroidetes. Dlatego jedz około 5 filiżanek owoców i warzyw (łącznie) dziennie, aby wspomóc odchudzanie.

3. Twoja butelka na wodę nie jest wolna od BPA

Trwałe zanieczyszczenia organiczne to substancje chemiczne powodujące zaburzenia hormonalne występujące w wielu produktach żywnościowych, kosmetykach i plastikowych pojemnikach. Obecnie uznaje się, że zakłócają one zdrowe procesy metaboliczne, powodując otyłość i dodatkowy tłuszcz w okolicy brzucha.. Wśród tych nadwrażliwych są ftalany i BPA, które znajdują się w wielu pojemnikach z tworzyw sztucznych i aluminium. Wybieraj aluminiowe puszki, które są wyraźnie oznaczone jako wolne od BPA. Staraj się używać szklanych pojemników, aby uniknąć plastiku. 

4. Nie bierzesz probiotyków

Badania naukowe opublikowane w Journal of Functional Foods potwierdziły, że niektóre szczepy pałeczek kwasu mlekowego mogą wspomóc odchudzanie, a nieodpowiednia flora bakteryjna jelit może sprzyjać tyciu. Dlatego zadbaj o ekosystem swoich jelit i wzbogać swoją dietę sfermentowanymi produktami mlecznymi takimi, jak kefiry, czy maślanki. Dodatkowo zacznij codziennie suplementować probiotyki

Jeśli masz problemy z porannym wstawaniem z łóżka, ten trik ci pomożeJeśli masz problemy z porannym wstawaniem z łóżka, ten trik ci pomoże https://www.pinterest.com/pin/440719513526001043/

5. Źle śpisz

Kobiety, które nie śpią wystarczająco długo są narażone na nadmiar tłuszczu w okolicach brzucha. Zbyt dużo lub zbyt mało snu powoduje wzrost apetytu na węglowodany proste węglowodany i brak równowagi hormonów greliny i leptyny, które pomagają zasygnalizować głód i uczucie sytości. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.