Odchudzający plan treningowy. Nowa metoda treningowa Shaun T

Shaun T to znany trener gwiazd w Stanach Zjednoczonych. Jego programy treningowe cieszą się popularnością na całym świecie. Poznaj jego jeden z najnowszych programów o nazwie Focus T25. Na czym polega ta metoda odchudzająca?

Focus T25 nowy program treningowy autorstwa Shauna T został stworzony z myślą o osobach zapracowanych, nie mających zbyt wiele czasu na regularne treningi. Ćwiczenia, które znajdują się w programie maksymalizują efekty, które można uzyskać za pomocą treningów w jak najkrótszym czasie. 

Ile trwa jeden trening? Ile treningów wykonuje się w ciągu tygodnia? 

Jeden trening z metodą Focus T25 trwa, jak sama nazwa wskazuje, zaledwie 25 minut. Sam trening opiera się na schemacie 5 x 5 x 25 minut - czyli 5 treningów w tygodniu, 5 tygodni ćwiczeń, każdy trening trwający 25 minut. 

 

Jak wygląda program Focus T25?

Program treningowy składa się z 3 faz:

  • Faza ALPHA
  • Faza BETA
  • Faza GAMMA

Zobacz: Ten trening, opracowany przez amerykańskiego trenera, w krótkim czasie przekształci Twoje ciało

1. Faza Alpha:

Speed 1.0
Total Body Circuit
Ab Intervals
Lower Focus
Streching

Faza Alpha polega na pracy nad prawidłową techniką ćwiczeń.

2. Faza Beta

Core cardio
Speed 2.0
Rip’t Circuit
Dynamic Core
Upper Focus
Streching

Faza Beta to faza poświęcona zwinności, szybkości i koordynacji.

3. Faza Gamma

Speed 3.0
Rip’t ‘up
Extreme circuit
The Pyramid
Streching
Core cardio

Faza Gamma, czyli faza dla osób już zaawansowanych, którym udało się przebrnąć i wytrwać w poprzednich fazach poświęcona jest pracy na siłą i hipertrofią mięśni. 

Do ćwiczeń w fazie Alpha nie potrzebujesz żadnego sprzętu poza matą do ćwiczeń i butelka wody. Trening opiera się głównie na pracy z własnym ciężarem ciała. Natomiast w fazie Beta oraz Gamma potrzebne ci będą hantle lub taśmy TRX. Treningi wykonuje się codziennie. W piątki trening powinien zostać wykonany dwukrotnie. Natomiast sobota jest dniem odpoczynku, a niedziela poświęcona jest rozciąganiu. 

Zobacz inne treningi Shauna T:  Insanity - pot i łzy

Efekty metody treningowej Focus T25 Shauna T

Trening Shauna T został opracowany tak, aby wszystkie mięśnie były aktywne. Większość ćwiczeń jest bardzo dynamiczna, polegają one na skakaniu, a ich wykonanie powinno być szybkie. Taki trening poprawia kondycję, spala mnóstwo kalorii, a także wzmacnia wszystkie partie mięśni. Wiele osób chwali się spektakularnymi metamorfozami, jakie udało im się osiągnąć, dzięki tej metodzie. 

 
 
Więcej o:
Copyright © Agora SA