Trening pośladków na bosu. Takiego wycisku jeszcze nie miałaś

Znudziły ci się klasyczne ćwiczenia na pośladki i szukasz urozmaicenia? Linn Lowes - znana na Instagramie trenerka pokazała nietypowe ćwiczenia na pośladki, które wykonuje z wykorzystaniem piłki bosu. Nie należą do najłatwiejszych...

Linn Lowes znana jest na Instagramie ze swoich nietypowych ćwiczeń. Jej treningi z pewnością nie są nudne, a ona sama szuka wielu alternatyw dla klasycznych ćwiczeń. W jednym z filmików na swoim Instagramie pokazała 5 ćwiczeń na pośladki, które wykonała na przyrządzie zwanym bosu.

Trenerka poleca wykonać 3 serie każdego ćwiczenia po 15 powtórzeń:

 

1. FROG PUMPS 

Połóż się na brzuchu na bosu, dłonie oprzyj na ziemi, a nogi ugnij w kolanach i złącz stopy. Następnie unoś i opuszczaj nogi napinając pośladki. Stopami możesz chwycić ciężarek lub założyć obciążniki na kostki, aby utrudnić sobie wykonanie tego ćwiczenia.

2. LIFTY W WYKROKU

Chwyć hantle, jedną nogę oprzyj na bosu, drugą wykonaj wykrok. Następnie schodź w dół schylając się do nogi wykrocznej. Pamiętaj, aby cały czas utrzymywać wyprostowane plecy. 

3. GLUTE BRIDGE jednonóż

Oprzyj jedną nogę na pięcie, na bosu. Drugą nogę unieś do góry. Następnie unoś i opuszczaj biodra. Pamiętaj o tym, aby w fazie końcowej napinać pośladki i brzuch.

4. WYPADY BOKIEM

Chwyć w ręce hantel i stań w rozkroku opierając jedna nogę na piłce bosu. Następnie uginaj ją w kolanie i schodź tułowie w kierunku piłki. Pamiętaj, aby kolano nie przekraczało linii palców. 

5. PRZYSIAD BUŁGARSKI

Chwyć hantle w dwie ręcę. Jedną nogę oprzyj na bosu, drugą wykonaj wykrok. Następnie schodź w dół uginając nogi i wykonując przysiad. Pamiętaj, aby nie przekraczać kolanem linii palców. 

 
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.