Trening w domu. Jak ćwiczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty?

Treningi w domu mają ogrom zalet i wcale nie muszą być gorsze od treningów na siłowni, czy sali fitness. Jednak ważne jest, aby wiedzieć jak ćwiczyć, by móc osiągnąć jak najlepsze efekty.
Zobacz wideo

Trening w domu pozwala na to, aby ćwiczyć co się chce i kiedy się chce. To ogromna zaleta szczególnie dla osób zapracowanych, którzy nie mogą pozwolić sobie na regularne treningi na siłowni. Ćwiczenia wykonywane w zaciszu domowym mogą przynieść takie same efekty, jak ćwiczenia w sali fitness. Oto porady, jak ćwiczyć, aby takie treningi były rzeczywiście skuteczne i przynosiły jak najwięcej korzyści:

1. CZAS

Żeby trening był skuteczny musi trwać odpowiednią ilość czasu. Krótkie treningi są dobrym rozwiązaniem, jeśli rzeczywiście zupełnie nie mamy na nic czasu. Jednak na dłuższą metę zbyt krótkie treningi nie przyniosą rezultatów. Dlatego jeśli podjęłaś decyzję o treningach w domu, to zaplanuj sobie około 45-60 minut na trening. 

 

2. INTENSYWNOŚĆ

Sam czas to jedno, jednak intensywność treningu jest również ważna. Twoje treningi powinny być dopasowane do poziomu zaawansowania na jakim jesteś. Dlatego postaraj się znaleźć coś idealnego dla siebie. Trening, który przychodzi ci z łatwością i nie sprawia ci zbyt dużego wysiłku najwyraźniej jest dla ciebie zbyt prosty. Dlatego jeśli zależy Ci na efektach nie bój się prawdziwego wycisku i daj z siebie wszystko. 

3. REGULARNOŚĆ

Trening to "coś ważnego" i dopóki nie znajdzie się na liście twoich priorytetów nigdy nie będzie twoim nawykiem, czymś co wykonujesz regularnie. Zawsze znajdzie się coś innego do zrobienia. Niestety dobra ma tylko 24h, ale to ty masz możliwość podjęcia decyzji. Kino ze znajomymi, czy trening? Relaks z drugą połówką przed telewizorem, czy trening? Godzina więcej snu, czy trening? Pamiętaj - jeśli czegoś bardzo pragniesz, to wszystko da się pogodzić, jednak trzeba chcieć! :)

4. RÓŻNORODNOŚĆ

Twoje mięśnie szybko przyzwyczajają się do pracy, którą muszą wykonać. Dlatego zaskakuj je różnorodnością treningów, które dadzą im nowe bodźce. 

 

5. ROZWÓJ

Stopniowo wraz z regularnością treningów wzrasta twoja sprawność. Dlatego tak ważne jest zwiększanie intensywności i różnorodności treningów. Jeśli z czasem treningi przestają przynosić efekty wprowadź do nich ćwiczenia z obciążeniem. Dodając obciążenie zmusisz mięśnie do ciężej pracy. 

Te 5 rzeczy pozwoli ci z tygodnia na tydzień cieszyć się z efektów wynikających z twojej ciężkiej pracy. Jednak nie zapomnij przy tym o odpowiedniej diecie. Dieta to kluczowy aspekt w dążeniu do wymarzonej sylwetki. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.