Floating - trening na stres. Nowa metoda relaksacji

Floating to coraz bardziej popularny sposób na odstresowanie się. W dzisiejszych czasach główną przyczyną stresu jest nadmierna ilość bodźców, która codziennie odczuwamy. W jaki sposób zapobiega temu floating?

Niewielka kapsuła wypełniona wodą z dodatkiem soli - to właśnie jest floating. Dzięki tej kapsule i ilości soli ciało swobodnie utrzymuje się na wodzie. W kapsule jest ciemno i nie docierają do niej żadne dźwięki, a woda ma temperaturę ciała. Wszystkie te elementy sprawiają, że jesteśmy w stanie całkowicie odciąć się od świata zewnętrznego i idących za nim bodźców. 

Ile trwa floating?

Zazwyczaj floating trwa od około 45 minut do jednej godziny. Dostępne są również krótsze sesje trwające jedynie 30 minut. Jednak godzina to idealny na to, by całkowicie zrelaksować ciało, wyłączyć się i wyciszyć. Przynajmniej tak zalecają prekursorzy tego rodzaju relaksacji.

 

Co daje regularne uprawianie floatingu?

'Pływanie' w zamkniętej w kapsule pomaga całkowicie się zrelaksować. To pełna relaksacja, którą ciężko osiągnąć w warunkach naturalnych. W trakcie floatingu jednocześnie odpoczywa ciało, które bezwiednie unosi się na wodzie oraz umysł. Mięśnie rozluźniają się, my przestajemy myśleć o czymkolwiek.  

 

Czy rzeczywiście floating jest skuteczny?

Floating to miejsce, które pozwala nam na wyłączenie wszystkich myśli i wejście w stan medytacji. Sama izolacja od świata to jedno, jednak umiejętność relaksacji jest niezwykle trudna i trzeba się jej nauczyć. Z pewnością jedna wizyta w kapsule nie sprawi, że nasze myśli przestaną nas dręczyć, a w głowie pojawi się totalna nicość. Czy jesteś w stanie przez okrągłą godzinę leżeć w bezruchu w totalnej ciemności i nie myśleć zupełnie o niczym? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.