Wysmuklający trening jogi. Buti Yoga - znasz ją?

Joga kojarzy ci się z relaksem, rozciąganiem i wyciszeniem? Buti Yoga całkowicie zmieni twoje wyobrażenie o tej aktywności.

Założona przez trenerkę celebrytów Bizzie Gold w 2012 roku, Buti Yoga jest połączeniem tradycyjnych ruchów jogi, tańca plemiennego i plyometrii, które okazały się popularne wśród gwiazd, takich jak Jennifer Love Hewitt. 

Czym dokładnie jest Buti Yoga?

System został stworzony specjalnie dla kobiet jako żeński trening siłowy. Bizzie Gold uważa, że jej treningi podnoszą na duchu i motywują, pozwalając kobietom odłożyć na bok ego, przyjąć własne piękno i budować pewność siebie.Trening Buti Yogi w dużym stopniu opiera się na skokach i tańczeniu. Cały trening trwa zazwyczaj około 75 minut i jest skonstruowany tak, że nie ma w nim czasu na odpoczynek. To prawdziwy wycisk, który angażuje do pracy całe ciało. Nawet najmniejsze mięśnie są zaangażowane w trakcie ćwiczeń. Pozycje jogi zmieniają się dynamicznie zgodnie z rytmem muzyki. 

 

Ile kalorii spala się w trakcie treningu? 

Ten nietypowy trening, którego nazwa zapowiada się niewinnie może okazać się świetnym sposobem na schudnięcie. Jedna sesja Buti Yogi potrafi spalić około 600 do nawet 1000 kalorii. To połowa zapotrzebowania dziennego przeciętnej kobiety! 

 

Nie tylko dla ciała, ale i dla duszy

Intensywny trening jogi ma na celu przemianę ciała i duszy poprzez technikę Spiral Structure Technique (SST), która stanowi podstawę dynamicznej sekwencji przepływu Buti jogi. SST wykorzystuje ruch kręgosłupa do tonu rdzenia, a nie ruch liniowy występujący w wielu praktykach yogi. Uważa się, że spiralne ruchy są bardziej odpowiednie dla kobiecego ciała. SST jest przeznaczony zarówno dla wewnętrznych mięśni stabilizujących, jak i zewnętrznych. Samo słowo "Buti" wywodzi się z Indii i oznacza lekarstwo na ukryty w nas sekret. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.